Call of Duty mogłoby trafiać do PS Plus na premierę, ale Sony nie chce

PS Plus oficjalnie może dostać Call of Duty. Tyle że Sony tego nie chce
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Okazuje się, że Microsoft oficjalnie zaproponował Call of Duty w PS Plus, ale Sony odmówiło. Microsoft oskarżane jest to o możliwe zawyżanie cen i “zakłócenia rynku”.

Ale się porobiło! Sony coraz prężniej działa, aby zaszkodzić przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Teraz jednak okazuje się, że to Microsoft cały czas proponuje alternatywne rozwiązania, z których mógłby być zadowolony każdy. Przynajmniej teoretycznie, bo PlayStation węszy w tym podstęp i wciąż odmawia.

Kuriozalną sytuację związaną z potencjalną serią Call of Duty w ofercie PS Plus opisywałem już wcześniej. Teraz jednak pojawiły się nowe informacje w tej sprawie, które przekazuje serwis VGC powołując się na dokumenty Microsoftu w odpowiedzi na uwagi brytyjskiego Competition and Markets Authority’s (CMA). Regulator rynkowi wciąż przygląda się sytuacji przejęcia Activision Blizzard, a niedługo powinna zapaść decyzja. Do tej pory jednak pojawiają się kolejne, coraz ciekawsze smaczki związane z wewnętrznymi rozmowami między konkurującymi firmami.

Call of Duty w PS Plus, ale jednak nie

Gigant z Redmond miał zaproponować Sony 10-letnią umowę dla Call of Duty na PlayStation, wraz z “datami premier, zawartością, funkcjami, aktualizacjami, jakością i grywalnością porównywalną z Xbox”. To nie wszystko, bo MS miał jeszcze wspomnieć o obecności CoD w PS Plus.

Każda gra CoD w ramach abonamentu z wieloma grami firmy Microsoft może zostać włączona do usługi abonamentu z wieloma grami firmy Sony, w tym samym czasie i na ten sam okres.

– podaje VGC

Microsoft miałby zapewnić dostęp już od premiery dla Call of Duty nie tylko posiadaczom Xbox Game Pass. Ponoć to samo obiecał również konkurencji, a CoD mógłby trafić do Plusa na premierę. W odpowiedzi na to, Sony Interactive Entertainment nie uważa, aby była to dobra propozycja. Firma jest zdania, że MS mógłby manipulować cenami tych gier na podstawie opłat licencyjnych. W efekcie “zniszczyłoby to komercyjnie model SIE [subskrypcji z wieloma grami]”. Spowodowałoby to “zakłócenia rynku”. Zgodnie z nimi CoD mógłby się w Plusie ostatecznie nie pojawić lub cena Plusa musiałaby znacznie wzrosnąć.

W wyniku propozycji, Call of Duty stałoby się domyślnie wyłącznością Game Passa, a tym samym zdominowałoby usługi MGS w przyszłości.

– uważa Sony

Wizja dostępności serii Call of Duty na premierę w ofercie XGP i PS Plus naraz brzmi jak marzenie, które jednak się nie spełni. To o tyle ciekawe, że finalnie widać po Sony, iż nie zależy im na tej marce, a czepiają się tak naprawdę całej transakcji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie