Wielu fanów Call of Duty: WWII czekało na taką decyzję dewelopera od dawna

Sledgehammer Games ma miłą niespodziankę dla graczy. Dwa tryby do Call of Duty: WWII, które dotychczas były udostępniane w ramach czasowych wydarzeń, zawitały do gry na stałe.

Deweloperzy informują poprzez serwis Twitter, że tryby Gun Game oraz Polowanie na Rekwizyty są od teraz w Call of Duty: WWII permanentne, czyli możemy w nie grać kiedy tylko zechcemy. Dotychczas było inaczej i zabawa we wspomnianych trybach była możliwa jedynie w ramach czasowych wydarzeń w grze.

Gun Game to tryb znany z wcześniejszych odsłon serii Call of Duty, dlatego wielu graczy dziwiło się, dlaczego nie zobaczyliśmy go jako jednego z podstawowych trybów Call of Duty: WWII. Zasady są tutaj proste – każde zabójstwo przeciwnika zmienia posiadaną broń.

Polowanie na Rekwizyty to z kolei tryb, który mogliśmy ograć np. podczas wydarzenia The Resistance. Był on niezłą odskocznią od standardowych trybów w grze i posiadał naprawdę nietypowe zasady – gracze jednej drużyny muszą przybrać formę codziennych przedmiotów rozrzuconych po polu bitwy, podczas gdy druga drużyna musi ich wyśledzić i zniszczyć.

Teraz oba tryby są normalnie dostępne w Call of Duty: WWII, a do tego Sledgehammer Games zapowiedziało specjalną poprawkę do Gun Game, która już została zresztą wdrożona. Deweloperzy zmienili algorytm AFK (Away From Keyboard/Controller) w Gun Game aby gracze, którzy nie zadawali obrażeń przez 5 minut, zostali wyrzuceni z meczu z powodu braku aktywności.

Call of Duty: WWII – Polowanie na Rekwizyty

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.