Gracze Call of Duty Warzone mają dość. Chodzi o bronie z poprzedniej edycji

Call of Duty Warzone
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Gracze coraz głośniej mówią o problemie, który trapi ich podczas rozgrywki w Call of Duty Warzone. Z uwagi na specyficznie przeprowadzoną premierę tegorocznego Modern Warfare III, w grze znaleźć można zarówno nowe bronie, jak i oręż z poprzedniej edycji gry z 2022 roku. To spory kłopot z uwagi na różnie w użyteczności poszczególnych wersji uzbrojenia.

Call of Duty Warzone z problemem dotyczącym broni

Seria Call of Duty może sprzedawać się w wielu milionach egzemplarzy, ale nadal spotykać ją będą dziwaczne i niekiedy głupie problemy. Gracze oczywiście zwracają na nie uwagę, ale dziwi, że nawet długo po premierze niektóre funkcje mogą być tak popsute. Jedna z nich dotyczy broni i uzbrojenia, które jest znajdowane podczas rozgrywki w Warzone. Z uwagi na możliwość przeniesienia postępu z poprzedniej odsłony, czyli Modern Warfare II, gracze znajdują nie tylko nowe karabiny. Do ich dyspozycji są też oddawane bronie z ubiegłorocznej odsłony.

I w tym tkwi problem. Coraz więcej osób alarmuje, że są one bezużyteczne w starciu z nowymi pistoletami czy karabinami. Posiadają zdecydowanie dłuższy TKK (Time to Kill), charakteryzuje je niekiedy większy odrzut i gorsza mobilność. Jednym słowem, są znacznie gorsze. Z uwagi na losowy charakter rozgrywki w Call of Duty Warzone, jest to kłopot sprawiający, że zabawa jest zupełnie niezbalansowana.

Pojawiło się sporo komentarzy sugerujących sposób rozwiązania problemu. Bronie z Modern Warfare II powinny być dostępne w oknie doboru uzbrojenia, nie zaś jako loot znajdowany na mapie. W ten sposób nikt nie zostałby „skazany” na korzystanie z nich w wyniku loterii. Tym samym gracze nie mogliby narzekać na ich ewentualną mniejszą użyteczność.

Nawet rozwiązanie tego kłopotu w przyszłości nie zmieni faktu, że najnowsza odsłona Modern Warfare III (a co za tym idzie zmiany w Warzone) są strasznie dziwne. Gra od początku była planowana jako dodatek, nie zaś pełnoprawna odsłona. Zmiana ceny i sposobu wydania nie zmienia faktu, że pod względem zawartości to najbardziej odgrzewany spośród kotletów. Trzymam kciuki za to, aby przejęcie Activision przez Microsoft przyniosło zmiany w sposobie wydawania kolejnych odsłon cyklu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie