Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Call of Duty: Black Ops Cold War na PS5 w 4K i 120 fps

Najnowsza część Call of Duty: Black Ops Cold War wykorzysta niemałą część zasobów PS5. W dniu premiery ma działać piekielnie szybko i wyglądać bajecznie dobrze.

Rozdzielczość 4K i 120 klatek na sekundę w Call of Duty: Black Ops Cold War? Brzmi to jak zapowiedź jakiejś wielkiej obietnicy i szybkiej katastrofy. Ma to jednak być możliwe dzięki nowej generacji konsoli Sony. Słowa te, choć płyną jak oceany, mają mieć swoje potwierdzenie w wersji gry na PS5. Pytanie tylko, czy mówimy o pełnym wsparciu dla natywnego 4K czy może rozdzielczości obrazu skalowanej z niższego pułapu? Na odpowiedź musimy zaczekać aż do premiery.

Chcemy mieć pewność, że liczba klatek na sekundę jest responsywna i wydaje się, że nic od strony technicznej nie przeszkadza Ci w dobrej zabawie – powiedział Dan Bunding, szef studio Treyarch.

Właściciele PS4 i Xbox One rzecz jasna będą musieli zadowolić się 60 kl/s. Na dodatek nie uświadczą innych nowości szykowanych w nowej części COD. Wyłącznie na PS5 uraczymy technologii haptycznej w kontrolerze DualSense, ładniejszej oprawy graficznej dzięki ray-tracing czy też nieznanej dotąd jakości audio za sprawą obsługiwanego silnika audio 3D. Ten ostatni wzmocni nasze doświadczenia słuchowe i niejako ułatwi rozgrywkę – szybciej poznamy lokalizację wrogów i kierunek wystrzałów.

Nie moglibyśmy być szczęśliwsi, jak ta nowa przygoda dla następnego pokolenia rozszerza wszechświat – kontynuuje Dan.

Jak myślicie… czy sen o nieskazitelnej grafice połączonej z przyzwoitą płynnością nie okaże się zwykłą mrzonką?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się