Premiera darmowego polskiego MMORPG Broken Ranks. Coś dla fanów klasyki RPG

Broken Ranks szkic koncepcyjny z postaciami
PC

Broken Ranks to w zasadzie remake niegdyś popularnego The Pride of Taern. Trzeba jednak przyznać, że odświeżenie wygląda naprawdę ciekawie.

Choć fanem tego gatunku raczej nigdy nie zostanę, nowy tytuł wydaje się dość ciekawą odskocznią od innych pozycji.

Premiera polskiego Broken Ranks

Jeżeli uwielbiacie klasykę RPG, a Baldur’s Gate śni Wam się po nocach – mamy coś dla Was. No, w zasadzie to dla każdego, bo nowa polska produkcja dostępna jest kompletnie za darmo, bez żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy udać się na oficjalną stronę, stworzyć konto i już możemy pobierać interesujący tytuł!

Broken Ranks, bo o nim mowa, to może niekoniecznie “nowa” produkcja, bo jest w istocie remake’iem dawniej popularnego The Pride of Taern. To, co odróżnia te dwie gry, to przede wszystkim fakt, iż pierwowzór był produkcją przeglądarkową. BR stawia na własnego klienta i wygląda przy tym naprawdę ciekawie. Zaznaczę, że jeżeli wcześniej graliście w TPoT, możecie przetransferować swoje konto.

Twórcy zadbali o przedstawienie autorskiego systemu walki, który jest połączeniem “turówki” i strategii ze zręcznościowym klikaniem w odpowiednim czasie. Dzięki temu produkcja ma oferować dynamizm nieobecny w wielu jej podobnych pozycjach.

Same założenia raczej nic się nie zmieniły – wciąż eksplorujemy świat, zdobywamy loot, walczymy i wykonujemy zadnia. Do dyspozycji oddano nam 7 różnych klas postaci. Liczymy, że Broken Ranks nie powtórzy losu innego MMO, któremu po premierze “zdarzył się wypadek” – liczba graczy spadła na łeb na szyję.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie