Szwecja chce zakazania Bitcoina w Europie. Szykuje się walka z kryptowalutami?

Monety Bitcoin - PG
PC

Bitcoin należy dziś do jednej z najpopularniejszych kryptowalut. Niestety, choć sporo ludzi na niej potrafi się niesamowicie wzbogacić, wiąże się z wieloma problemami m.in na tle dbania o środowisko. Przedstawiciele szwedzkich organizacji zabrali stanowczy głos w tej sprawie.

Jak donosi Euronews, dyrektorzy Szwedzkiego Urzędu Nadzoru Finansowego i Szwedzkiej Agencji Ochrony środowiska, Erik Thedéen i Bjorn Risinger podzielili się swoimi obawami odnośnie sytuacji panującej sytuacji w ich kraju i na świecie.

Według nich samo wydobycie Bitcoina w ich kraju wymaga produkcji energii proporcjonalnej dla 200 000 mieszkań. Trzeba przyznać, że są to astronomiczne liczby i nie dziwi mnie w takim przypadku fakt, iż ów organizacje namawiają do zaprzestania wydobywania kryptowalut.

Bitcoin na przestrzeni ostatnich miesięcy wywołał ogromny szał wśród wielu inwestorów i laików technologii. Niestety, trend na kryptowaluty nie jest ani trochę dobry dla środowiska ze względu na masowe pobieranie prądu. Problem uderza także bezpośrednio w segment rynku gamingowego, ponieważ przyczynił się do rosnących cen kart graficznych i zwiększenia na nie zapotrzebowania.

Całkowity zakaz lub częściowe ograniczenie wydobywania krypto mogłoby przyczynić się do chociaż częściowego powrotu do normalności w temacie GPU. Tak stało się w Chinach w przypadku części modeli, o czym więcej możecie przeczytać w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie