NVIDIA pozwana z powodu topiącego się złącza w GeForce RTX 4090

NVIDIA pozwana przez topiące się złącze RTX 4090
Newsy PC Technologie

Jeden z użytkowników RTX 4090 rzekomo pozwał firmę NVIDIA z powodu topiącego się złącza karty. Zgłoszeń takich problemów w internecie przybywa.

NVIDIA ma chyba sporo problemów na głowie. Nie tak dawno temu pisaliśmy o użytkownikach, którzy w internecie donoszą o problemach z nowym, przepotężnym flagowcem “zielonych”. Otóż okazało się, że nowe 16-pinowe złącze zasilania nie jest najlepszym pomysłem przy tak rozwiniętym sprzęcie. Internauci zaczęli zgłaszać topiące się złącza, a NVIDIA polecała radzić im, aby go nie wyginali. Zgłoszeń jednak przybywa, a niektórzy twierdzą, że wcale nie wyginają kabla.

Jak donosi IGN, NVIDIA może mieć jeszcze jeden poważny problem na głowie. Otóż niejaki Lucas Genova kupił RTX 4090, ale wkrótce po podłączeniu okazało się, że 16-pinowe złącze 12VHPWR zaczyna się topić. Zauważywszy coraz więcej podobnych zgłoszeń, postanowił wystosować pozew wobec firmy.

Przyczyną topnienia wydaje się wada konstrukcyjna, związana z dużym natężeniem prądu przepływającego przez każdy z 16 pinów. Jeśli nastąpi nawet chwilowa przerwa w połączeniu elektrycznym któregokolwiek z pinów, zbyt duży prąd przepłynie przez pozostałe piny, powodując ich stopienie.

– informuje użytkownik w pozwie

Powód domaga się ulgi w postaci wypłacenia przez firmę zadośćuczynienia jemu i innym użytkownikom rzekomo wadliwej karty graficznej. NVIDIA nie odpowiedziała na sytuację. Z pewnością wrócimy do sprawy, jeżeli tylko pojawią się nowe fakty.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie