Zapomnijcie o tanich kartach graficznych. Szef NVIDIA nie ma dobrych wieści

NVIDIA RTX 4000 przeciek
Newsy Technologie

Jeśli przeraziły Was ceny nowych kart graficznych NVIDIA RTX 4000, szykujcie się na kolejne niemiłe niespodzianki. Szef Zielonych uważa, że czasy tanich kart graficznych to już przeszłość.

Jensen Huang dał jasno do zrozumienia, że nie zanosi się, aby kolejne generacje kart graficznych były tańsze. Szef słynnego producenta sprzętu uważa jednak, że cena nowych urządzeń jest uzasadniona znacznie rosnącą wydajnością.

12-calowa płytka krzemowa jest dziś o wiele droższa. Założenie, że cena chipu będzie spadać to już pieśń przeszłości.
Wydajność karty graficznej firmy NVIDIA za 899 dolarów lub 1599 dolarów rok temu, dwa lata temu, w tym samym punkcie cenowym, nasza wydajność w przypadku Ady Lovelace jest monumentalnie lepsza. Ponad wszelką wątpliwość lepsza.

– powiedział Jensen Huang
Źródło: Digital Trends

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Huanga. Jakiś czas temu stwierdził, że średnia cena kart graficznych powinna być równa cenie nowej konsoli. Huang uważa, że GPU to właściwie „konsola do gier wewnątrz twojego komputera”.

Świeżo zapowiedziane RTX 4090 w wersji Founders kosztują 9399 złotych. RTX 4080 w wersji 16 GB to koszt 7049 zł, a w wersji 12 GB około 5300 złotych.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie