Nie tylko Mass Effect i Dragon Age. BioWare pracuje nad niezapowiedzianą pozycją

BioWare to nie tylko Mass Effect. Niezapowiedziana gra w produkcji | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wygląda na to, że BioWare ma pełne ręce roboty. Deweloperzy, wedle najnowszych doniesień, mają pracować nad niezapowiedzianą grą. O co może chodzić?

Kolejny remake? Od dawna wyczekiwana nowa część znanej serii? Kompletnie nowe IP? Anthem 2? Tyle pytań… żadnych odpowiedzi.

BioWare zajęte Mass Effect, Dragon Age i… czymś jeszcze

Obecnie wiemy dwie rzeczy. Po pierwsze – nowe Dragon Age powstaje od bardzo dawna, ale powinno być kolejną wielką premierą w lineup’ie studia. Po drugie – na Mass Effect 5 trzeba czekać i to najpewniej dość długo. Teraz jednak pojawiły się sugestie, zgodnie z którymi studio pracuje nad jeszcze jedną, niezapowiedzianą oficjalnie pozycją.

Jak zauważył serwis Game Rant, w internecie pojawiły się nowe ogłoszenia o pracę w BioWare. Pracodawca szuka “tymczasowego kierownika ds. rozwoju”, który ma koordynować pracę “2-3 zróżnicowanych zespołów projektowych”. Pierwsze dwa zespoły najpewniej dotyczą nowego Mass Effect i Dragon Age’a. A co z trzecim?

Oczywiście nic na ten temat nie wiemy, ale ogłoszenie sugeruje, że wewnętrznie w studiu powstaje jeszcze jeden projekt. Deweloperzy niegdyś opracowali popularne MMO Star Wars: The Old Republic, ale dalsze prace nad wydawaniem nowej zawartości i ulepszaniem gry powierzono innemu studiu. Także raczej nie chodzi o ten właśnie projekt.

Wcześniej pojawiały się plotki o remake’u Dragon Age: Origins, ale prócz niezweryfikowanego źródła, nikt tego nie potwierdził. Deweloperzy mają w swoim dorobku także Neverwinter Nights czy Star Wars: KOTOR (remake oficjalnie powstaje) oraz zapomniane dziś Jade Empire. Akurat tego ostatniego odświeżenie lub kontynuację sam przytuliłbym najchętniej.

Źródło: https://gamerant.com/bioware-new-game-hint-job-listing/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie