Dragon Age: Dreadwolf – premiera jeszcze w tym roku? Insider zdradza szczegóły

Dragon Age: Dreadwolf
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Mimo wielu problemów i zwolnień w branży gier, w tym również w samym Electronic Arts, niektóre studia okazały się odpornymi na zmiany. Przykładem jest BioWare, które jest w trakcie pracy nad dwoma sporymi i ważnymi tytułami. Jeden z branżowych insiderów przyznał, że wyczekiwana produkcja Dragon Age: Dreadwolf ma szansę ukazać się na rynku jeszcze w tym roku. Czy faktycznie rok 2024 okaże się czasem premiery gry, czy jednak są to zbyt pochopne oczekiwania?

Dragon Age: Dreadwolf – premiera na jesień? To możliwe

Doskonale wiemy, jak wygląda branża gier w ostatnich miesiącach. Fala zwolnień nie zwalnia, a kolejne firmy decydują się na ograniczanie liczby wakatów. Spore zwolnienia przeprowadził Microsoft, część pracowników opuściło też studia Sony, nie inaczej jest w przypadku Electronic Arts. Co ciekawe, są też takie ekipy, które przeszły przez zmiany bez większego szwanku. Przykładem może być BioWare. Choć EA zwolniło część osób, anulowano też niektóre projekty, to twórcy Mass Effect i Dragon Age mogą w spokoju pracować nad swoimi grami.

A mają je obecnie dwie — w szeroko rozumianej “przedprodukcji” znajduje się nowa odsłona serii Mass Effect, a w znacznie bardziej zaawansowanej fazie jest Dragon Age: Dreadwolf. Czy premiera gry będzie mieć miejsce jeszcze w tym roku? Okazuje się, że tak. A przynajmniej to uważa jeden z branżowych insiderów, czyli Jeff Grubb.

Na łamach jednego z growych podcastów Grubb wyznał, że jego zdaniem premiera gry odbędzie się w tym roku. Wskazuje na to stopień zaawansowania prac, a także przecieki z wielu raportów i sprawozdań. Nie wiadomo, kiedy dokładnie ukaże się gra. Wiele jednak wskazuje na to, że w nowego Dragon Age zagramy pod koniec tego roku.

Czy przesunięcie wydania na 2025 jest możliwe? Niestety, ale mimo wszystko tak. Niezbadane są wyroki wydawców i sytuacja wewnętrzna w studiach. Ostatecznie jednak szanse na premierę na jesień lub zimę są zwyczajnie bardzo duże.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie