Beta Quake Champions i Slash prezentująca swoje umiejętności

Poznajcie kolejna postać, która dołączy do ekipy czempionów.

Bethesda przedstawia świeżutki trailer z nadchodzącej sieciowej strzelaniny Quake Champions. Tym razem możemy spojrzeć na Slash, która dzięki swoim rolkom stanowi poważne zagrożenie – jest szybka, zwinna i śmiercionośna. Postać będzie dostępna w zamkniętej becie tytułu, rozpoczynającej się już dzisiaj (6 kwietnia). Do testowania gry możecie zapisać się na tej stronie. Nie oznacza to co prawda, że od razu otrzymacie dostęp do gry, lecz Bethesda zaznacza, że z czasem zamierza dopuścić do bety większą liczbę osób, więc warto ustawić się w kolejce i oczekiwać na klucz.

Co potrafi Slash? Tak opisano umiejętności dziewczyny na oficjalnej stronie dewelopera:

Ścieżka Plazmy

Rolki Slash są bardzo nietypowe. Gdy aktywujecie jej umiejętność ścieżki plazmy, pozostawi za sobą jarzącą się smugę, która natychmiast zrani każdego, kto jej dotknie. Ponowne wciśnięcie przycisku aktywującego ścieżkę spowoduje jej natychmiastową detonację, która zadaje okolicznym postaciom jeszcze większe obrażenia. Umiejętność tę można wykorzystywać do zastawiania w korytarzach pułapek lub zapędzania wraz z drużyną przeciwników w potrzask, a następnie zamykania ich w plazmowej klatce i detonowania jej.

Ślizg z kucnięcia

Najważniejszą cechą Slash jest jej zwinność. Pełnymi gracji ruchami przemierza arenę niczym profesjonalna tancerka, w czym pomaga jej pasywna umiejętność ślizgu z kucnięcia. Gdy Slash jedzie na swoich rolkach, może przykucnąć bez tracenia prędkości, co czyni ją znacznie mniejszym celem. Może wówczas również zakręcać o wiele szybciej od innych czempionów, co pozwala jej szybko zmieniać kierunek jazdy i z łatwością poruszać się po arenie.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.