Battlefield 6 - akcja gry

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

1 komentarz

Battlefield 6 – EA opowiada o różnicach na obecnej i ubiegłej generacji konsol

Szef EA doprecyzował, czym będzie „next-genowa” zawartość Battlefield 6 na konsolach Xbox One i PS4. Wnioskując po jego wypowiedzi, wersje gry na nową i poprzednią generację będą się od siebie różnić.

Rano poinformowaliśmy Was o tym, że Battlefield 6, wbrew oczywistym domysłom, trafi również na konsole ubiegłej generacji. Szef EA, Andrew Wilson, twierdził, że produkcja będzie dawać nam „next-genowe doświadczenia, co mogło rodzić wiele pytań. Zresztą sami zwróciliśmy na to uwagę w naszym poprzednim newsie opisującym tę sprawę.

Jak się okazuje, nie musieliśmy długo czekać na stosowne sprostowanie:

Te słowa nawiązują do elementów skupionych wokół natury rozgrywki. (…) co możemy zrobić z wiernością gry, co możemy zrobić z fizyką, sztuczną inteligencją i wciągającą naturą gry.

W przypadku Battlefield 6 na konsolach obecnej generacji możemy zapewnić również zwiększenie ilości obiektów i polepszyć jakość efektów zniszczenia otoczenia. Są to tylko momenty, którymi będą różnić się gry. Będzie to możliwe ze względu na większą moc nowych konsol.

– powiedział Andrew Wilson, CEO Electronic Arts w rozmowie z inwestorami

Wychodzi na to, że rzeczywiście zeszła generacja konsol otrzyma po prostu wersję z (oby) minimalnie gorszą grafiką. W związku z tym zaczynam się martwić o tę rewolucyjną ilość destrukcji, jaka ma nasz czekać w produkcji. Obawiam się, że Xbox One i PS4 będą mogły sobie z tym nie poradzić.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się