Battlefield - grafika

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Battlefield 6 z epicką skalą i ogromną destrukcją, ale na pokaz jeszcze poczekamy

Otrzymaliśmy potwierdzenie informacji na temat pierwszej prezentacji Battlefield 6. Po dość nieprecyzyjnym tweecie z oficjalnego profilu produkcji szef EA rozwiał wszystkie wątpliwości.

W ostatnim czasie na oficjalnym profilu Battlefield na Twitterze pojawił się nietypowy post, o którym pisaliśmy parę dni temu. Ten sugerował, że pierwszy oficjalny pokaz nowej odsłony serii zobaczymy dopiero w czerwcu. Ta informacja była niezgodna z wieloma przeciekami, które wskazywały na początek maja. Jak się jednak okazuje, informacje z tweeta były poprawne.

Szef EA, Andrew Wilson, potwierdził właśnie czerwiec jako datę pokazu. Oprócz tego zaznaczył, że powinniśmy oczekiwać „next-genowego doświadczenia„, a także „ogromnej skali„, „wszechogarniających działań wojennych” i „poziomu zniszczeń, który zmieni grę„.

Jestem ciekaw, jak słowa Wilsona mają się do tego, że Battlefield 6 ma wyjść również na konsole ubiegłej generacji. Czyżby „next-genowe” doświadczenia dało się przenieść także na PS4 i Xbox One? Szczerze mówiąc, wątpię.

Wypowiedź szefa EA może sugerować również, że gra będzie miała zaawansowany silnik fizyczny, który pozwoli na spektakularne zniszczenia. Boję się, że konsole ubiegłej generacji będą mogły sobie z tym nie poradzić, dlatego spodziewałbym się sporych różnic między wydaniami na sprzęt aktualny i wcześniejszy sprzęt Microsoftu oraz Sony.

Wracając jednak do samego pokazu, możemy się zastanawiać nad tym, kiedy dokładnie się on odbędzie. Do wyboru mamy w zasadzie parę dat, między innymi E3, które odbędzie się za równo miesiąc. Bardzo możliwe jednak, że DICE zdecyduje się pokazać nam grę jeszcze przed imprezą.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się