Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

10 porad do Battlefield 5 od DICE

Deweloper zebrał garść porad do Battlefield 5, które nie są może specjalnie wyszukane, lecz warto o nich pamiętać, jeśli chcecie zwiększyć szansę swojego zespołu na wygraną.

Choć premiera Battlefield 5 została zaplanowana na 20 listopada, posiadacze komputerów PC oraz konsoli Xbox One mają już od kilku dni okazję do pogrania w pełną wersję gry. Użytkownicy PS4 będą mogli pograć przedpremierowo już jutro. Informacje o wczesnym dostępie opisaliśmy w tej wiadomości.

Jeśli już się bawicie przy Battlefield 5 lub dopiero zamierzacie wskoczyć na pole walki, zerknijcie na 10 porad dotyczących rozgrywki, które przygotowało studio DICE.

Battlefield 5 – porady

  • Trzymaj się swojej drużyny i wykonuj polecenia dowódcy. Osłaniaj towarzyszy, a oni odwdzięczą się tym samym.
  • Zawsze walcz o cel – niech cała drużyna stara się zająć punkt kontrolny. Im sprawniej działacie jako drużyna, tym więcej punktów zaopatrzenia zdobędziecie, dzięki czemu szybciej będziecie mogli wezwać potężne posiłki, takie jak np. niszczycielska rakieta V-1.
  • Odrodzenie w pobliżu towarzysza następuje szybciej, dlatego jeśli jesteś ostatnim żywym członkiem drużyny, nie pozwól się zabić i daj towarzyszom szansę powrotu do akcji.
  • Jeśli grasz jako żołnierz wsparcia, gdy tylko się odrodzisz, przekazuj innym ładownice.
  • Jeśli grasz jako medyk, zaraz po odrodzeniu przekaż innym apteczki.
  • Jeśli jesteś zwiadowcą, ujawniaj wrogów swoim towarzyszom.
  • Jeśli grasz jako szturmowiec – poprowadź atak, lecz nie bój się wycofać, kiedy kończy ci się amunicja lub zdrowie.
  • Pamiętaj, że w Battlefield V możesz reanimować towarzyszy niezależnie od wybranej klasy.
  • Najlepsi gracze są w stanie opanować każdą klasę, aby wnieść do drużyny jak najwięcej.
  • Jeśli na razie gra online to dla ciebie za dużo, możesz poświęcić trochę czasu na Opowieści Wojenne dla jednego gracza, aby się podszkolić.

W sieci pojawiły się kilka dni temu dedykowane strzelaninie sterowniki dla kart GeForce oraz Radeon, a Sony nadal oferuje specjalną cenę na pre-order tytułu. Dodatkowo mogliśmy spojrzeć na porównanie grafiki PC RTX 2080Ti vs Xbox One X.

Poniżej wrzucamy zwiastun premierowy Battlefield 5, który wyładowano wartką akcją po brzegi. Przypominamy, że pierwsze recenzje strzelaniny wypadły naprawdę nieźle, zatem jest na co czekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%