Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 – otwarta beta. Wiemy, jak długo pogramy za darmo

DICE ogłosiło datę rozpoczęcia otwartej bety Battlefield 5, lecz nie określiło, jak długo potrwa zabawa. W sieci pojawiły się jednak informacje nadrabiające te braki.

Wczoraj dotarła do nas niezbyt wesoła informacja o przesunięciu daty premiery Battlefield 5. Zamiast 19 października, gra zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w dniu 20 listopada tego roku.

DICE daje do zrozumienia, że wcale nie ucieka przed premierami Call of Duty: Black Ops IV i Red Dead Redemption 2, które są planowane na październik, lecz po prostu chce usprawnić swoją produkcję po testach alpha.

Darmowe sprawdzanie World War 3. Zapisujcie się na testy

Na podstawie Waszych komentarzy i opinii stwierdziliśmy, że potrzebujemy więcej czasu aby dokonać ostatecznych szlifów rozgrywki i mechaniki w celu zapewnienia najwyższej jakości naszej gry oraz dodatków, które wprowadzimy do niej po premierze – nawet jeśli wydłuży to czas oczekiwania na premierę o kilka tygodni.

Przed nami otwarte Beta testy, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Liczymy, że przyniosą nam one jeszcze więcej wiedzy o Waszych oczekiwaniach w stosunku do gry.

Battlefield 5 – otwarta beta – start

DICE ujawniło oficjalnie jedynie start bety Battlefield 5: Beta zostanie otwarta dla wszystkich 6 września i trwać będzie ograniczony czas. Wstępne pobieranie danych możliwe będzie od 3 września, od godziny 10.00 CEST. Jeśli posiadasz subskrypcję EA Access, Origin Access, Origin Access Premier lub zamówiłeś przedpremierowo kopię Battlefield V na PC, Xbox One lub PlayStation 4, otrzymasz wczesny dostęp do otwartej bety, który ruszy 4 września.

Battlefield 5 – otwarta beta – zakończenie

Dzięki użytkownikowi Reddita skrywającemu się za pseudonimem Greensightgamer dowiedzieliśmy się, ile potrwa wspomniany przez DICE ograniczony czas. Gracz podzielił się screenem prezentującym dane bety w wersji na PlayStation 4, z których wynika, że darmowe sprawdzanie Battlefield 5 będzie możliwe do 11 września, godz. 23:00 czasu polskiego.

Battlefield 5 beta

Battlefield 5 – PS Plus wymagany

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że beta Battlefield 5 w wersji na PS4 będzie wymagała subskrypcji PlayStation Plus. Można zatem śmiało założyć, że w przypadku konsoli Xbox One do grania potrzebny będzie abonament Xbox Live Gold.

Battlefield 5 – beta – zawartość

Na jakich mapach wieloosobowych i w jakich trybach mogę grać?

Gracze będą mogli wziąć udział w 64-osobowym trybie Podboju na mapie Rotterdam, osadzonej w oblężonym holenderskim mieście, lub na mapie Arktyczny Fiord, której akcja toczy się na północy Norwegii, w Narwiku. W trybie Podboju musisz walczyć o kontrolę nad kluczowymi lokacjami na wielkiej mapie wieloosobowej, używając nowego systemu fortyfikacji, uzbrojenia mobilnego i posiłków drużynowych.

W otwartej becie dostępne są także dwa „dni” Wielkich Operacji. Ta podzielona na segmenty rozgrywka fabularna zainspirowana jest historycznymi wydarzeniami. Tutaj każdy dzień to jedna runda gry, a działania gracza mają bezpośredni wpływ na kolejną rundę. W trybach Desantu i Przełamania na mapie Arktyczny Fiord może grać aż 64 graczy.

Rzut oka na Teatry Wojny

We wrześniu gracze będą mogli poznać także Teatry Wojny i odbyć niesamowitą podróż przez areny zmagań II wojny światowej, podczas której fabuła będzie się zmieniać co kilka tygodni. Każdy rozdział Teatrów Wojny opracowany jest tak, aby skupić się na innym aspekcie konfliktu i wprowadzić nowe, unikatowe elementy rozgrywki, dzięki którym gracze rozwiną swoje umiejętności.

5-częściowy rozdział Teatrów Wojny będzie częścią otwartej bety. Gracze, którzy ukończą rozdział, w dniu premiery Battlefield V otrzymają wyjątkowy nieśmiertelnik.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%