Battlefield 1 zrzuca z tronu FIFA 17. Najnowsze wyniki sprzedaży gier

Nowa odsłona strzelaniny okazała się wielkim sukcesem.

Firma Chart-Track podzieliła się świeżymi informacjami odnośnie sprzedaży pudełkowych wersji gier, które rozchodzą się po terenie Wielkiej Brytanii.

Okazuje się, że będący z nami od 21 października Battlefield 1 pobił wynik połączonej sprzedaży z pierwszego tygodnia swoich poprzedników, czyli Battlefield 4 i Battlefield Hardline. Nietrudno zatem się domyślić, że w najnowszym zestawieniu sprzedaży gier od Chart-Track to właśnie Battlefield 1 zajmuje pierwszą pozycję. Tym samym FIFA 17 musi zadowolić się drugim miejscem, a na trzecim wciąż trzyma się mocno Mafia III. Z nowości, w pierwszej dziesiątce mamy jeszcze Batman: Return to Arkham. Pakiet dwóch odświeżonych gier z Batmanem wylądował równo w połowie stawki.

Sprzedaż gier pudełkowych w UK (16 – 22 października):

  1. Battlefield 1
  2. FIFA 17
  3. Mafia III
  4. Gears of War 4
  5. Batman: Return to Arkham
  6. WWE 2K17
  7. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration
  8. Forza Horizon 3
  9. GTA V
  10. Minecraft: Xbox Edition

Battlefield 1 – cutscenki przed i po premierze gry. Porównanie grafiki

Battlefield 1 zadebiutował 21 października na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Zwiastuny poprzedzające premierę były promowane jako In-Game Footage i naprawdę zachwycały grafiką. Na szczęście, tytuł rzeczywiście wygląda rewelacyjnie, jednak można zauważyć pewne zmiany pomiędzy trailerami a wersją tytułu, którą właśnie ogrywacie we własnych domach.

YouTube’r skrywający się za nickiem Cycu1 postanowił sprawdzić, jak wyglądają scenki przerywnikowe z trailerów w porównaniu z tymi, które widzimy w ostatecznej wersji gry na PlayStation 4. Jego wniosek jest taki, że w finalnej wersji możemy mieć do czynienia z prerenderowanymi filmikami, choć to tylko przypuszczenia. YouTube’r zaznacza również, by nie traktować jego porównania w sposób czysto techniczny. – Moją intencją było jedynie pokazanie zmian, jakie zaszły w procesie produkcji tytułu – podkreśla.

A jak to wszystko wygląda? Oglądajcie i piszcie, czy jesteście zadowoleni z Battlefield 1.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.