Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Najpierw nie chcieli, a teraz zmieniają zdanie. To będzie wielka nowość w Battlefield 1

Ciekawe, czy to było w planach, czy jednak DICE patrzy na konkurencję i zapowiedź Call of Duty: WWII.

Niemal rok temu słyszeliśmy, że kobiety nie pojawią się w Battlefield 1, ponieważ odbiorcom mogłoby się takie coś nie spodobać. Teraz dostajemy jasny znak od twórców gry, że jednak płeć piękna przybędzie na front wraz z nadchodzącym dodatkiem W imię cara. Potwierdza to grafika, którą wrzucił na Twittera menedżer globalnej społeczności serii Battlefield, czyli Dan Mitre (screen poniżej).

Jak zatem widzicie, DICE zamierza wprowadzić ważną nowość do rozgrywek sieciowych. Zastanawiające, czy jest niezależna decyzja, czy też może reakcja na konkurencję. Wszak studio Sledgehammer Games już na początku maja obwieściło, że panie znajdą się w trybie multiplayer Call of Duty: WWII jako grywalne postacie.

Battlefield 1 to co prawda trochę inne realia, mamy przecież do czynienia nie z drugą, a z pierwszą wojną światową. Musicie jednak pamiętać, że już wtedy formowano pierwsze w historii nowożytnej żeńskie oddziały i to właśnie na terenie Rosji. DLC W imię cara jest zatem najlepszym momentem, by panie wkroczyły do akcji.

Więcej szczegółów na temat samego dodatku mamy usłyszeć 10 czerwca podczas imprezy EA Play. Możliwe, że właśnie wtedy zostanie ujawniona również data premiery DLC.

Battlefield 1 – kobiety też powalczą!

Tak EA chce utrzymać graczy przy Battlefield 1

Electronic Arts przedstawiło na początku maja szczegóły dotyczące nadciągających atrakcji w Battlefield 1. Przede wszystkim mogliśmy zerknąć po raz pierwszy na całkowicie nową mapę (screeny w galerii), która została nazwana Prise de Tahure.

Jesienna mapa „Prise de Tahure” to arena desperackich zmagań sił francuskich, starających się za wszelką cenę utrzymać pochwycone wskutek ofensywy Nivelle’a wzgórza w regionie Butte-de-Tahure. Sieć wysuniętych okopów przecina kilka wiosek narażonych na unicestwienie wskutek nieustannych starć między niemieckimi szturmowcami a francuskimi czyścicielami. To wojna na wyczerpanie. Zdolności przystosowawcze i taktyka to główne środki mające za cel „zmiękczyć” nieprzyjaciela – opisuje lokację deweloper.

Pierwsze informacje o Battlefield 1 W imię cara

To jednak nie koniec atrakcji. EA informuje, że 10 czerwca podczas imprezy EA Play zaprezentowany zostanie dodatek Battlefield 1 W imię cara. Dodatek poprowadzi nas na front wschodni, gdzie będziemy walczyć u boku armii rosyjskiej. Poznamy okrucieństwa walki i zaznamy rosyjskiej zimy.

Czerwcowa Ofensywie Nivelle’a

Elektronicy przypominają też, że już ogłoszona mapa Ofensywa Nivelle’a zadebiutuje niebawem. Ta nocna mapa, która zostanie udostępniona posiadaczom przepustek premium Battlefield 1 w czerwcu, osadzona jest na błotnistych polach bitewnych wokół Malmaison i Soupir.

Battlefield 1
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się