Twórcy Baldur’s Gate 3 przesadzili ze sceną seksu. Tak “mocna”, że dostali bana

baldurs gate 3 scena seksu ban
Newsy PC PS5

Niedźwiedź z druidem w jednym spali łóżku? W Baldur’s Gate 3 takie rzeczy są możliwe, ale jak widać świat nie jest na to gotowy.

Z roku na rok gry przesuwają granice realistycznej grafiki, próbują dorównać filmom w kontekście niesamowitych historii i postaci. Konkurencja jest dość okazała, wobec tego zastanawiamy się jak daleko posuną się ich twórcy, aby zrobić to jeszcze lepiej i przechować wirtualne twory w świadomości graczy na dłużej niż chwilę. Studio Larian w pewnym sensie osiągnęło ten cel, zostali zauważeni przez miliony osób, choć ich sposób na sławę trzeba nazwać kontrowersyjnym.

Z okazji zbliżającej się premiery pełnej wersji Baldur’s Gate 3 na PC i w późniejszym terminie PS5, przygotowali kolejny pokaz rozgrywki. Na streamie udostępnionym w miniony piątek ukazali ważny aspekt wielkiego RPG-a, który dotyczył rozwijania relacji między naszymi postaciami. Oczywiście uwzględniało to nieodzowną część gier tego typu, które oferują swobodę w sferze romansowania. Mówiąc bez ogródek, pokazali coś, czego prawdopodobnie nikt wcześniej w taki sposób się nie odważył. Zaprezentowali scenę seksu człowieka ze zwierzęciem, co wywołało ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Materiał był na tyle szokujący i dziwny, że moderatorzy TikTok zablokowali nadawanie filmu, a dodatkowo konto twórców natychmiast zbanowali.

Za co dokładnie zostali ukarani deweloperzy? W trakcie przedpremierowego streama przybliżyli graczom jedną z opcji romansowych z druidem Halsinem. To postać, która pojawia się na drodze bohatera i to od nas zależy, czy uratujemy ją i wcielimy do swojej drużyny. Wraz z rozwojem wydarzeń i pogłębianiem relacji z Halsinem, możemy zdecydować się na zacieśnienie więzi. Jeśli będziemy wybierać właściwe kwestie dialogowe dojdziemy do momentu, gdy skonsumujemy związek. Halsin przemienia się wówczas w niedźwiedzia i zaczyna baraszkować z naszym bohaterem. Podkreślam jednak, że mimo przełamywania tematu tabu, scena nosi znamiona żartu. I według Michaela Douse’a, dyrektora ds. publikacji w Larian, TikTok wyraźnie nie zrozumiał koncepcji artystycznej.

Poniżej możecie zobaczyć fragment romansu nagrany przez jednego z użytkowników YouTube. Nie musicie zasłaniać oczu, bo tak naprawdę forma tego związku (człowieka z niedźwiedziem) nie zawiera niegrzecznych ujęć – acz ostrzegam, że w pełnej wersji Baldur’s Gate 3 może zobaczymy coś więcej.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie