Jeden z największych RPG-ów tego roku wyjdzie nie tylko na PC, ale też na PS5. Znamy datę premiery

Baldur's Gate 3 na PC tak dobre, że gracze na PS5 nie mogą się doczekać
Newsy PC PS5

Baldur’s Gate 3 od początku powstawało jako gra na PC i Stadię. Google wyłączyło swoją usługę, a twórcy postanowili przenieść tytuł na PS5.

To może być jeden z najważniejszych RPG-ów tego roku, który już w wersji wczesnego dostępu na Steam został bardzo pozytywnie przyjęty przez społeczność. Czy wersja na PlayStation przysłuży się popularności gry?

Baldur’s Gate 3 także na PS5! Oto data premiery

Larian od dawna dłubie przy kolejnej części uwielbianej i legendarnej serii gier RPG. Baldur’s Gate, bo o niej mowa, ma niebywale długą tradycję i w sercach miłośników gier fabularnych zajmuje szczególnie miejsce. I choć w trzecią część grać można od pewnego czasu, teraz dopiero wiemy, kiedy tytuł ukaże się w ostatecznej wersji 1.0. Wszak do tej pory dostępny jest wyłącznie w formie early access na Steam.

Czy jest ktoś lepszy od Lariana, kto może wznieść serię na nowy poziom? Twórcy genialnego Divinity II: Original Sin mają na swoich barkach olbrzymią odpowiedzialność. Chyba jednak, jak na razie, udaje im się całkiem nieźle – tytuł w wersji wczesnego dostępu może pochwalić się “bardzo pozytywnymi” opiniami od graczy. I niebawem ukaże się pełna wersja, ale kiedy? Na ostatnim State of Play Larian pochwalił się, że BG3 wyjdzie już 31 sierpnia 2023 roku w wersji na PC i… PS5.

Owszem – potencjalny hit wyjdzie także na konsolę od Sony, choć na razie nie ma ani słowa o potencjalnej premierze wersji na Xboksy. Mimo wszystko deweloperzy do tej pory pracowali nad wersjami na “blaszaki” oraz Stadię. Ta, jak wiadomo, została już porzucona przez Google, więc nie ma się co dziwić, że zamiast tego swoją konwersję otrzymają posiadacze konsol Sony. Oby tylko okazała się nie tylko piękna, ale i dobrze działająca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie