W końcu poznaliśmy miesiąc premiery Baldur’s Gate 3. Pokazano wybitną edycję kolekcjonerską

Baldur's Gate 3 - ostateczna data premiery i edycja kolekcjonerska
Newsy PC

Po dwóch latach we wczesnym dostępie, Baldur’s Gate 3 w końcu doczeka się premiery. Przygotowano nawet specjalną edycję dla kolekcjonerów.

Larian Studios to wyjątkowy zespół, który specjalizuje się w RPG-ach dla największych fanów gatunku. Od dłuższego pracują nad trzecią częścią uwielbianej i kultowej marki Baldur’s Gate. Gra od dwóch lat znajduje się we wczesnym dostępie, ale w końcu z niego wychodzi.

Baldur’s Gate 3 z premierą i specjalną edycją dla fanów

W trakcie The Game Awards 2022 zapowiedziano miesiąc premiery Baldur’s Gate 3, choć deweloperzy nie pokusili się o konkretny dzień. Mimo to z radością możemy donieść, iż finalna wersja wielce oczekiwanego RPG-a pojawi się już w sierpniu 2023 roku. Nie będę ukrywał, że musimy czekać nieco dłużej, niż początkowo sądziłem. Ale mam nadzieję, że będzie warto, bo dostępna wersja już teraz imponuje pod względem rozgrywki.

Przy okazji nowych wieści, zaprezentowano bardzo ładny zwiastun gry. Możemy na nim zobaczyć nieco fabuły, ale przede wszystkim potwierdzono fantastyczną wiadomość dla fanów. Oto do gry trafią uwielbiani Minsc i Jaheira.

Przy okazji poznaliśmy zawartość edycji kolekcjonerskiej. Jestem pod wielkim wrażeniem, bo to jest właśnie edycja, na którą zasługują fani tej klasycznej serii. Znajdziemy w środku sporo rzeczy, w tym przepiękną figurkę. Szkoda tylko, że nie ma tu ani pudełko z grą (kod do pobrania) ani nawet steelbooka dla kolekcjonerów. Niemniej jest bardzo dobrze.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej (za Gematsu):

  • Diorama Bitwy Mindflayer vs. Drow – 1,100g, 25cm diorama bitwy Mindflayera i Drow zamkniętych w śmiertelnej wymianie ostrzy i psionicznej potęgi. Ta edycja kolekcjonerska wykonana jest z wysokiej jakości plastiku PVC / ABS i posiada precyzyjnie pomalowaną i ręcznie wykończoną, okrągłą podstawę sceniczną przedstawiającą podziemne królestwo Underdark.
  • Książka artystyczna w twardej oprawie – Poznaj sztukę i projekt Baldur’s Gate III w tej książce artystycznej w twardej oprawie, napisanej przez Larian. Zawiera około 160 stron concept artów i projektów otoczenia inspirowanych Zapomnianymi Krainami. Wewnętrzne strony wydrukowane na satynowanym papierze o gramaturze 170gsm, z laminowaną okładką z PP.
  • Karty postaci – Zestaw czterostronicowych arkuszy postaci Dungeons & Dragons dla każdej postaci Baldur’s Gate III Origin. 200-220gsm.
  • Mapa – Jednostronna mapa Faerunu w formacie A3, wykonana z jedwabnej satyny, co ułatwia jej rozwijanie podczas przedzierania się przez bagna.
  • Brelok z kijankami – Inspirowany kijankami metalowy brelok wykonany ze stopu cynku. Mało prawdopodobne, że po włożeniu do mózgu wywoła ceremorfozę (Nie wkładać do mózgu).
  • Naklejki – 32 wycięte winylowe naklejki inspirowane Baldur’s Gate 3. Zawierają urocze, niestandardowe ilustracje postaci oraz logo wojowników Larian Studios.
  • Magic: The Gathering Booster Pack – Trzy booster packi Magic: The Gathering zawierające “Commander Legends: Battle for Baldur’s Gate”, z postaciami z Baldur’s Gate III. (Ograniczone do pierwszych 15 000 sprzedanych Edycji Kolekcjonerskich).
  • Certyfikat Edycji Kolekcjonerskiej – Certyfikat Autentyczności z seryjnie nadanym unikalnym numerem Edycji Kolekcjonerskiej. Jednostronny, lakierowany punktowo, foliowany na gorąco i tłoczony. Opraw go w ramkę nad kominkiem, jeśli masz taką ochotę!
  • Baldur’s Gate III D20 – Ponadwymiarowa, grawerowana na zamówienie metalowa kość oparta na projekcie cyfrowej kości Baldur’s Gate III. Wykonane ze stopu cynku.

Cena? Rzecz jasna, konkretna. Edycję wyceniono na 259,99 euro, czyli około 1250 zł. Więcej informacji i zamówienia przedpremierowe znajdziemy tutaj.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie