Atomic Heart nie powiedział ostatniego słowa. Za chwilę premiera fabularnego DLC

atomic heart dlc
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Atomic Heart Annihilation Instinct ogramy jeszcze tego lata. Twórcy strzelanki chcą nam dostarczyć sporą zawartość, która pogłębi historię i rozgrywkę.

Po 4 miesiącach od premiery o Atomic Heart zrobiło się dosyć cicho. Mimo wrzawy, jaką na starcie wywołały niejasne koneksje z rosyjskim rządem i wątpliwości o jakość gry, temat mocno przygasł w sieci. Podobnie jak mało kto pamięta, że twórcy obiecywali nieziemsko ładną oprawę graficzną z wykorzystaniem technologii ray tracing, która ostatecznie nie trafiła do finalnego projektu. Zainteresowanie do oryginalnej strzelanki miał przywrócić news o planowanych DLC, ale i to potraktowano jako odległe pomysły do realizacji. A jednak mamy przyjemną niespodziankę – Atomic Heart niebawem otrzyma spore rozszerzenie o nazwie Annihilation Instinct.

Tak, to nie będzie jakiś mało istotny dodatek z kosmetycznymi modyfikacjami broni. Studio Mundfish przygotowało kontynuację historii z podstawki, która zabierze nas w niedostępne wcześniej rejony mapy. Pojawią się nowi przeciwnicy i bohaterowie, a arsenał zabójczych przedmiotów poszerzy się o 2 zabawki, czyli Secateur i Klusha. A oprócz tego zdobędziemy umiejętność do manipulacji czasu, określoną mianem Techno-Stasis. Większość z zapowiedzianych nowości możecie zobaczyć na udostępnionym zwiastunie.

Atomic Heart Annihilation Instinct nie podzieli losu Cyberpunk 2077: Phantom Liberty i Horizon Forbidden West – Burning Shores. Zadebiutuje na tych samych platformach, co podstawowa wersja gry i uwzględni PC, PS5, PS4, XSX oraz XONE. Zaskakuje też szybka data premiery – w sklepach pojawi się już 2 sierpnia 2023. Pewnie zastanawiacie się, ile będzie kosztować? Ogólnie rzecz biorąc cena na teraz wynosi 179 zł, gdyż dokładnie tyle kosztuje przepustka sezonowa. Drogo to mało powiedziane, zaznaczę jednak, że w ramach tego pakietu przewidziano aż 4 DLC, więc zapewnimy sobie dostęp także do przyszłych rozszerzeń.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij: