ASUS Zenbook UX410 – większa matryca w 13 calowej

Od notebooków oczekujemy by były coraz lżejsze, bardziej poręczne i mobilne, a jednocześnie do komfortowej pracy potrzebna jest odpowiednia powierzchnia ekranu.

Asus wprowadza do linii smukłych laptopów ZenBook model UX410 z 14 calową matrycą zamkniętą w 13 calowej obudowie. Otrzymał on charakterystyczne eleganckie wzornictwo nawiązujące do filozofii Zen oraz wydajny procesor najnowszej generacji Intel Kaby Lake. Na rynku dostępne będą wersje z kartą graficzną NVIDIA GeForce 940MX, jak i ze zintegrowanym układem Intel.

Smukły profil mierzy zaledwie 18,95 mm. Kształt i wykończenie ważącej ok. 1,4 kg obudowy ze stopu aluminium prezentują się bardzo interesująco. Na pokładzie ZenBook UX410 znajdziemy procesor Intel Core siódmej generacji, 16GB pamięci RAM DDR4 taktowanej na poziomie 2133MHz, dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11ac i technologię Bluetooth 4.1.

Profesjonaliści oczekują najlepszych rozwiązań na rynku, dlatego laptop wyposażony został w dwustronny port USB typu C, który obsłuży najnowsze urządzenia peryferyjne wymagające wysokiej wydajności transferu danych. Port HDMI umożliwia z kolei podłączenie zewnętrznego wyświetlacza (np. projektora lub telewizora).

Asus Zenbook bok

Warto zaznaczyć, że dla użytkowników pracujących z fotografią czy projektowaniem będą dostępne wersje z mocnym układem graficznym NVIDIA GeForce 940MX, który poradzi sobie z wymagającymi wyzwaniami. Co istotne projektantom udało się utrzymać niską wagę i niewielkie wymiary.

Projektanci zmieścili 14-calowy wyświetlacz Full HD w laptopie nie większym niż te w 13-calowych modelach. Takie efekt udało się uzyskać dzięki zmniejszeniu szerokości ramki wyświetlacza do 6 mm, co przełożyło się na większy stosunek powierzchni do wielkości obudowy.

Zastosowana w laptopie matryca FHD (1920 x 1080) charakteryzuje się szeroką gamą barw na poziomie 72% przestrzeni NTSC, 100% przestrzeni sRGB i 74% przestrzeni AdobeRGB.

Dysk twardy o pojemności do 1TB razem z szybkim SSD do 512GB przyśpieszy wykonanie każdego zadania.

Zenbook UX410UA (Intel HD Graphics 520 / Intel HD Graphics 620) oraz UX410UQ NVIDIA GeForce 940MX są już dostępne w polskich sklepach.

Źródło: Asus

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.