ASUS przedstawia Z170-WS. Ta płyta główna sporo potrafi

W ofercie ASUSa dostępna będzie nowa płyta ATX przeznaczona do stacji roboczych – model Z170-WS.

Model Z170-WS został wyposażony w cztery złącza PCI Express 3.0 x16, które umożliwią zamontowanie do czterech dwuslotowych kart graficznych. Obsługuje konfiguracje 4-way NVIDIA Geforce SLI i AMD CrossFireX, dzięki czemu sprawdzi się w zaawansowanych procesach obliczeniowych i profesjonalnych pracach graficznych. Płyta posiada dużo miejsca na najnowsze urządzenia pamięci masowej oparte na PCIe, karty RAID, urządzenia do przechwytywania wideo i wiele innych.

Zintegrowana łączność USB 3.1 i porty typu A oraz odwracalne typu C zapewnią najszybszy transfer danych przez USB, rzędu do 10Gbit/s — to dwukrotnie szybciej, niż w przypadku USB 3.0. Standard typu A nowej generacji jest w pełni wstecznie kompatybilny z obecnymi na rynku urządzeniami USB. Autorska technologia ASUS USB 3.1 Boost dodatkowo przyspiesza działanie USB 3.1, zapewniając jeszcze szybsze przesyłanie danych.


Produkowane w Japonii kondensatory polimerowe 12K wytrzymują do 12 tysięcy godzin ekspozycji na temperatury sięgające nawet 105°C. To wartości o wiele wyższe, niż te generowane podczas codziennej pracy z komputerem. Zazwyczaj system osiąga do 65°C, a zakładana żywotność kondensatorów 12K określana jest na 1,2 milionów godzin — czyli ponad sto lat działania.

Technologia 5-Way Optimization za pomocą jednego kliknięcia zmienia ustawienia całego systemu. Ta autorska technologia dynamicznie optymalizuje kluczowe parametry w oparciu o ich wykorzystanie w czasie rzeczywistym, gwarantując tym samym wysoką wydajność procesora, codzienną oszczędność energii, stabilne zasilanie i ciche działanie wentylatorów. Oferuje również możliwość dostosowania ustawień usług sieciowych i dźwięku do aktualnie używanych aplikacji.

ASUS Z170-WS będzie dostępna w Polsce pod koniec listopada tego roku. Sugerowana cena detaliczna to 1799 zł.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Apsik

    Raczej błąd matematyczny, nie czepiałbym się 😛 Chyba nie zakładasz, że płyta padnie po 1,5 roku użytkowania? Zważywszy, że wtedy będzie jeszcze na gwarancji 😛 Zresztą akurat ich płyty żywotnością cieszą się raczej dobrą 😛

  • michas

    Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o kondensatorach 12k. znalazłem za to marketingowy bełkot “Najlepsze platynowe kondensatory 12K z żywotnością co najmniej 12000 godzin. ASRock zastosował platynowe kondensatory Nichicon 12K, które w porównaniu do kondensatorów montowanych na konkurencyjnych płytach głównych z najwyższej półki o żywotności na poziomie zaledwie 10000 godzin, oferują aż o 20% dłuższą żywotność i większą stabilność oraz niezawodność.”

    Więc na szybko 12 000 godzin /24 = 500 dni , więc skąd u licha wzięło się “Zazwyczaj system osiąga do 65°C, a zakładana żywotność kondensatorów 12K określana jest na 1,2 milionów godzin — czyli ponad sto lat działania.” Jakie 1,2 miliona, jakie 100 lat. Przecież 500 dni to niecałe 2 lata i do kosza, to mój 10-letni komputer z komunii przepracował znacznie więcej, kondensatory wysadziło kilkanaście lat temu, a on dalej działa bez zarzutu 🙂 Kiedyś chyba produkowali lepsze sprzęty.

9 Shares
Share9
+1
Tweet