Assassin’s Creed VR – nie ma co czekać na premierę [Aktualizacja]

Assassin’s Creed VR – nie ma co czekać na premierę [Aktualizacja]
Newsy PC

Pierwsze wzmianki o projekcie.

[Aktualizacja]

Jak się okazuje, Assassin’s Creed VR nie będzie grą komercyjną. To jedynie projekt, który nigdy nie zostanie wydany.

To studencki projekt, który nie jest tworzony z myślą o komercyjnej premierze lub jakiejkolwiek innej, jeśli mam być szczery – zaznacza kierownik projektu Tim van Kan w komunikacie dla PlanetaGracza.pl. Jak dodaje, Assassin’s Creed VR umożliwia po prostu młodym ludziom pracę z IP Ubisoftu i stworzenie dobrego portfolio. Tim van Kan podkreśla, że celem projektu – jego pełna nazwa to Assassin’s Creed: Da Vinci’s Workshop – jest przede wszystkim eksperymentowanie z możliwościami VR.

[Oryginalna wiadomość]

Wirtualna rzeczywistość coraz śmielej wdziera się do świata gier wideo i nic dziwnego, że coraz więcej produkcji będzie korzystało z nowych możliwości. Kto wie, czy Ubisoft nie szykuje już niespodzianki, którą będzie Assassin’s Creed VR.

Skąd takie domysły? Programista Matt Stenquist przedstawił w swoim portfolio prace, które wykonał w związku z niezapowiedzianym jeszcze Assassin’s Creed VR. Wygląda jednak na to, że będzie to produkcja typu Escape Room, gdzie gracze zamknięci w pomieszczeniu/pomieszczeniach będą musieli rozwiązywać zagadki logiczne, by wydostać się z opresji. Gra jest opatrzona logo Ubisoftu, a z notatek Matta możemy się dowiedzieć, iż powstaje na Unreal Engine 4 dla gogli HTC Vive i Oculus Rift.

Assassin’s Creed VR zapewni oczywiście tryb multiplayer, co jasno sugerują ikonki do komunikacji pomiędzy graczami.

Możliwe, że Assassin’s Creed VR będzie po prostu niekomercyjnym projektem, mającym promować serię ze skrytobójcami na branżowych imprezach oraz targach. Inna opcja to po prostu projekt wewnętrzny studia, który nigdy nie ujrzy światła dziennego. To oczywiście domysły, które niekoniecznie mogą się potwierdzić…

Niestety, Matt Stenquist usunął już wszystkie informacje na temat Assassin’s Creed VR ze swojej strony, lecz w sieci pozostał PrtSc, potwierdzający istnienie projektu.

Assassin’s Creed VR
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie