Nowy Assassin’s Creed i Star Wars. Ubisoft szykuje wielki pokaz

Assassin's Creed
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Może i nie ma już targów E3, ale to nie zmienia faktu, że w Los Angeles pokazane zostaną nowe gry. I to w tym samym miesiącu, bo już w czerwcu odbędzie się impreza Ubisoft Forward, na którą szykuje się znany wydawca. Ubisoft zapowiedział wydarzenie, a my wiemy już, czego możemy spodziewać się za nieco ponad dwa miesiące. Na pewno nie zabraknie dwóch szalenie oczekiwanych produkcji tej firmy — na przykład Assassin’s Creed w Japonii.

Ubisoft z pokazem. Będzie nowy Assassin’s Creed?

Jeżeli czujecie tęsknotę za letnimi targami gier wideo, np. E3 (bo ja tak!), to w tym roku czeka nas swoisty substytut imprezy sprzed lat. Kilka firm będzie organizować swoje własne pokazy, a do tego grona właśnie dołącza Ubisoft. Francuski gigant branży interaktywnej rozrywki zapowiedział, że impreza Ubisoft Forward odbędzie się już 10 czerwca 2024 roku. I to na dodatek w Los Angeles, skąd wydarzenie będzie transmitowane w sieci.

Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym pokazie? Na pewno nie zabraknie różnych pokazów gier, nad którymi pracują wewnętrzne studia Ubi. Pierwszym, co przychodzi na myśl, to Assassin’s Creed: Codename Red, czyli kolejna, wreszcie “duża” odsłona kultowego już cyklu. Tym razem przeniesiemy się do Japonii, gdzie będziemy sterować losami dwójki bohaterów. Będzie to pierwsza pełnoprawna odsłona serii dziejąca się na tak dalekim wschodzie.

Kolejna duża produkcja, o której na pewno dowiemy się więcej, to Star Wars Outlaws. Będzie to osadzona w popularnym uniwersum i otwartym świecie gra, o której sporo mówią nam… ograniczenia wiekowe z niektórych państw na świecie. Gra będzie dość dojrzałą produckją, z elementami hazardowymi i nie tylko.

To oczywiście niejedyne projekty, o których możemy usłyszeć na imprezie w Los Angeles — jednak w przypadku tych dwóch gier prawdopodobna jest premiera jeszcze w tym roku. Możliwe, że nowa gra w uniwersum Star Wars ukaże się jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku. Nowy Assassin’s Creed ma z kolei szansę na ukazanie się na jesieni lub wczesną zimą.

Źródło: https://twitter.com/Ubisoft/status/1775553914709930054

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie