Star Wars Outlaws to gra dla dorosłych? Kolejna ocena wiekowa szokuje

Star Wars Outlaws
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Star Wars Outlaws to oczekiwana nowa gra w popularnym uniwersum. Tym razem za tytuł odpowiedzialne jest studio Massive Entertainment i Ubisoft. Gra otrzymała właśnie kolejną kategorię wiekową — w Australii. Rynek słynący z surowego podejścia do treści w grach nie wziął jeńców i wystawił produkcji “maksymalną” notę. Cóż, dzieci sobie nie zagrają…

Star Wars Outlaws z oceną wiekową w Australii

Kategorie wiekowe i oceny gier to istotny element informacyjny, zwłaszcza dla rodziców i młodszych graczy. Odpowiednio widoczna kategoria wiekowa na pudełku pozwala wybrać grę, która będzie odpowiednia dla osoby młodej, a także umożliwia zrezygnowanie z zakupu, jeżeli dana produkcja jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych. Pozwala też kontrolować zakupy wersji cyfrowych, wszak osoba z kontem dla małoletniego nie będzie mogła kupić gry przeznaczonej dla graczy powyżej np. 18 czy 19 roku życia.

A właśnie takie ograniczenia będzie mieć gra Star Wars Outlaws od Ubisoftu, która zmierza do graczy i ma ukazać się jeszcze w tym roku. W sieci pojawiła się informacja o przyznaniu grze oceny wiekowej w Australii. Tytuł otrzymał najwyższą notę, czy M — gra przeznaczona dla osób powyżej 19. roku życia. Australijski urząd do spraw klasyfikacji gier i mediów argumentuje ocenę dość sugestywnym przedstawieniem zachować spekulacyjnych oraz mini-grami o zabarwieniu hazardowym.

Co ciekawe, Australia to nie pierwszy kraj, w którym nowa gra w uniwersum otrzyma tak wysokie ograniczenie wiekowe. Niedawno podobna sytuacja miała miejsce w Korei Południowej. To pierwszy raz w historii cyklu, gry jakaś gra ze “Star Wars” w tytule ma być przeznaczona wyłącznie dla dorosłych – przynajmniej w kilku krajach. Czy rzeczywiście tytuł będzie aż tak dojrzałym?

Niekoniecznie, bo w końcu doskonale znamy politykę cenzury Disneya. Możemy spodziewać się, że produkcja i tak ma już pewne nałożone ograniczenia, które w Europie lub USA będą skutkowały mniejszymi ograniczeniami.

Star Wars Outlaws ma pojawić się na rynku już w 2024 roku, choć nie znamy dokładnej daty premiery. Gra będzie dostępna na pecetach i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Źródło: https://www.classification.gov.au/titles/star-wars-outlaws

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie