Tak wygląda mapa Assassin’s Creed Shadows. Za duża czy za mała?

Assassin's Creed Shadows - oto mapa świata gry | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

A może jednak w sam raz? W sieci pojawiła się pełna mapa otwartego świata Assassin’s Creed Shadows. Gracze, jak na razie, są pozytywnie zaskoczeni.

Wczoraj dostaliśmy pierwszą tak konkretną prezentację Assassin’s Creed Shadows od Ubisoftu. Krótko po pokazie w sieci pojawiła się rzekomo cała mapa z gry. Wygląda… dokładnie tak, jak spekulowali fani wcześniej.

Assassin’s Creed Shadows – oto mapa świat gry

Nowa część kultowej już serii wywołała w sieci niemałe kontrowersje, ale trzeba przyznać, że zapowiada się nieźle. Nie wiemy, czy faktycznie prześcignie choćby Ghost of Tsushima, czy sporo innych gier utrzymanych w podobnym klimacie. Mimo wszystko możemy być dobrej myśli. A przynajmniej pod kątem świata, który przyjdzie nam zwiedzić.

Na zaprezentowanych do tej pory materiałach świat jawi się na dopracowany, kolorowy i w teorii pełen różnych aktywności. To nic dziwnego, w końcu twórcy porzucają ideę Mirage, cofając się do gier takich jak Odyssey, Origins czy Valhalla. Już wcześniej projektanci przyznawali, że mapa świata gry będzie mniejsza od Anglii z Valhalli, dorównując rozmiarowi mniej więcej Egiptowi z Origins.

Na Reddicie jeden z graczy podzielił się mapą Japonii, która ma zdecydowanie jeden, spory plus. Tym razem twórcy nie udają, że zmieścili gigantyczny fragment prawdziwego kraju do dziwacznie przeskalowanego kawałka cyfrowej mapy (jak w AC Valhalla), zamiast tego oferując wycinek paru części feudalnej Japonii. Trafimy do rejonów takich jak Harima, Iga, Kii, Omi, Settsu, Tamha, Yamashiro czy Yamato oraz Wakasa.

Gracze spekulują, że to Kioto zostanie “stolicą” gry, a jednocześnie jej największym miastem. Gracze w komentarzach przychylnie jednak patrzą na zaprezentowany fragment. “Nie za duża, nie za mała” – opisują mapę internauci. Wychodzi na to, że Ubisoft wcale tym razem nie przesadzi. W teorii, rzecz jasna.

Co ciekawe, mapa jest niemal identyczna z tym, co jeszcze wcześniej zgadywali fani. Na Twitterze zobaczyć można domysły bardzo mocno pokrywające się z finalną wersją. No i Ubi niedawno pokazało również edycję kolekcjonerską gry!

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie