Aktorski serial Assassin’s Creed zmierza na Netflix. W przygotowaniu jeszcze więcej projektów

Assassin's Creed zmierza na Netflix. Aktorski serial i jeszcze więcej
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Assassin’s Creed to olbrzymia marka, która wreszcie doczeka się oficjalnego serialu. Ten, z aktorami, trafi na Netflix. Ubisoft informuje o kolejnych planach.

Oglądał ktoś pełnometrażowy film fabularny o jakże wdzięcznej nazwie Assassin’s Creed z 2016 roku? No cóż, nawet Michael Fassbender nie uratował potencjalnego hitu od wielkiej klęski w recenzjach. Być może właśnie przez to nie doczekaliśmy się ani kontynuacji, ani serialowej wersji marki od Ubisoftu?

Firma jednak nie przestaje wierzyć w (jakby nie patrzeć) olbrzymi potencjał franczyzy. Jasne, mamy już mnóstwo książek, parę filmów animowanych i miliony gadżetów, ale być może Netflix stanie na wysokości zadania. Na niedawnym Ubisoft Forward ogłoszono współprace ze streamingowym gigantem. Ten zajmie się stworzeniem aktorskiego serialu opartego na popularnej marce. I, co ciekawe, nie jest to koniec wieloletnich planów dotyczących tej współpracy.

Zupełnie nowy serial aktorski Assassin’s Creed zawita do Netfliksa. Umowa obejmuje wiele różnych serii, z których pierwsza będzie gatunkową epopeją live-action, a pozostałe będą animowanymi i anime adaptacjami. Serial live-action poszukuje obecnie showrunnera.

– czytamy w komunikacie Ubisoftu

Firma informuje, iż producentami zostali Jason Altman i Danielle Kreinik z Ubisoft Film & Television. Na ten moment nie wiemy jeszcze, o czym może opowiedzieć serial ani w jakie realia historyczne nas zabierze.

Przy okazji trzeba wspomnieć, że nie jest to koniec współpracy z Netfliksem. Serwis wyda trzy nadchodzące mobilne gry Ubisoftu, które będą dostępne ekskluzywnie dla subskrybentów. Wśród nich jest jedna gra z uniwersum AC, ale obecnie nie znamy szczegółów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie