Call of Duty HQ oficjalnie zapowiedziane. To jest ta “przyszłość” serii?

Call of Duty: Modern Warfare III to najgorzej oceniana część serii
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty HQ będzie… w sumie dalej nie wiemy, czym dokładnie. Activision nabiera wody w usta, lecz po cichu zapowiada tę nowość.

Wcześniej pojawiły się plotki, że Modern Warfare III może rozpocząć “nowy rozdział” w historii najpopularniejszej serii FPS-ów. Activision chce rzekomo ujednolicić te gry jako usługi, oferując swego rodzaju “bazę” pod przyszłe części. Te, podobno, miałyby być oferowane nie tyle w ramach oddzielnych gier wideo, ile DLC. Czy to coś zmienia w praktyce? Będę szczery i przyznam, że raczej nie. Chyba. Nie wiem.

Do tej pory Activision i tak mocno stawiało na połączenie ze sobą kolejnych gier z serii. Przy okazji Black Ops – Cold War i następującego po nim Modern Warfare II gracze dostali jedno menu, dzięki któremu można dostać się do tych pozycji, ich poszczególnych trybów i modułu Warzone 2.0. Sam pomysł miał nie tylko ułatwić dostęp do gier, ale i mocniej je ze sobą powiązać. Jak dla mnie – trochę niewypał, bo uważam, że menu i interfejs w nowych CoD-ach zasługuje na solidne baty.

Call of Duty HQ to coś nowego czy nie do końca?

Nie przeszkadza to jednak deweloperom i wydawcy w dalszych krokach dotyczących idei związania ze sobą przyszłej zawartości spod szyldu CoD. Wiemy, że MWIII będzie bardzo mocno związane z MWII, czym firma chce nas zachęcić. Konto gracza, wbijane przez niego doświadczenie, odblokowywana zawartość i skiny przeniosą się z jednej gry do drugiej i vice versa. To miłe, ale przy okazji zapowiedzi oczekiwanego FPS-a dowiedzieliśmy się też co nieco o tajemniczym Call of Duty HQ.

Jeden punkt dostępu do przyszłej zawartości Call of Duty. Począwszy od Modern Warfare II i Warzone, a teraz w Modern Warfare III i później, gracze mogą nawigować po całej swojej zawartości w jednym miejscu – nazywamy je Call of Duty HQ – ułatwiając wybór gry i trybów, w które chcesz grać.

– czytamy w poście na blogu

I to tyle. Wynika z tego mniej więcej tyle, że istniejące już menu do gier CoD może zostać przemianowane na Call of Duty HQ. To oczywiście jedna z teorii, bo w praktyce może chodzić o nowy launcher czy jakąś inną formę “CoD-owej aplikacji”. Activision jest więc oszczędne w swoich słowach, ale zapewne niebawem dowiemy się więcej na ten temat. Więcej na temat ujawnienia nowego Modern Warfare III przeczytacie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie