Armored Warfare wzbogaci się o czołgi z Czech i Słowacji

Była Czechosłowacja może się pochwalić silną tradycją budowania pojazdów opancerzonych, sięgającą korzeniami prawie 100 lat.

Choć zjednoczone państwo czechosłowackie przestało istnieć przeszło dwadzieścia lat temu, zarówno Republika Czeska jak i Republika Słowacka pozostały wierne wyżej wspomnianej tradycji i dalej opracowują własne opancerzone pojazdy oraz modernizują istniejące warianty.


Czeskie i słowackie pojazdy wjadą do gry w pierwszej połowie 2016 roku wraz z pojazdami polskimi, chińskimi, francuskimi i skandynawskimi jako część drzewa trzeciego dilera. Dostaniemy m.in. samochód pancerny OA-82 Jarmila II.

OA-82 Jarmila II stanowi prototyp samochodu zwiadowczego, opracowanego pod koniec lat 50. XX wieku przez firmę Tatra w celu zastąpienia starzejącego się asortymentu pojazdów zwiadowczych, używanych przez armię Czechosłowacji. Jednym z wariantów był wóz, silnie uzbrojony w dwa obracające się działa bezodrzutowe kalibru 82 mm. Projekt ten nie odniósł jednakże sukcesu, a rolę zwiadowców przejęły węgierskie D-442 FÚG, występujące w armii Czechosłowacji pod oznaczeniem OT-65. W 2016 roku do gry trafią następujące czechosłowackie pojazdy:

  • OA-82 Jarmila II
  • OT-65 (oraz jego zmodernizowane odmiany)
  • KBVP Pandur II (wersja służąca w armii Czech)
  • BVP-M2 SKCZ “Šakal”
  • T-72M2 Moderna

Co się tyczy słynnego czeskiego czołgu podstawowego T-72M4CZ, na początku wysoką pozycję w drzewie trzeciego dilera zajmie inny pojazd, ale wprowadzenie T-72M4CZ jest planowane w trybie późniejszym.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet