Arma 4 coraz bliżej. Spin-off Reforger znów wyciekł do sieci

Arma 3 - zrzut ekranu
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Choć na premierę Arma 4 przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, Bohemia Interactive ma niespodziankę dla fanów. Wkrótce ujrzymy spin-off Reforger, który ponownie wyciekł do sieci.

AKTUALIZACJA: Gra została oficjalnie zapowiedziana i od razu trafiła na PC i Xbox Series. Nie wiadomo czy i kiedy pojawi się na innych platformach.

Na 17 maja zaplanowano prezentację mająca stanowić wprowadzenie do przyszłości marki. Wtedy to właśnie powinniśmy ujrzeć spin-off Reforger, który ma stanowić swoisty test dla nowego silnika Enfusion. Wyciekłe dokumenty wskazują, że dokładnie ten sam silnik napędzi Arma 4, które ma być już rozwijane i wspomniany spin-off wprowadzi do marki elementy, które ujrzymy w pełnoprawnej kontynuacji serii.

Reforger ma być osadzone w latach 80-tych. Gracze dołączą do jednej z 3 frakcji, pokierują 6 pojazdami (w 18 różnych wariantach) i skorzystają z 15 broni. Produkcja skupi się na rozgrywce multiplayer, ale pojawi się też edytor scenariuszy oraz multiplatformowy serwis dla moderów.

Nie zabraknie też dużej mapy. W grze mamy zwiedzić wyspę nazwaną Everon, którą z pewnością kojarzą starsi stażem fani serii. Lokacja może się pochwalić aż 52 km2 terenu zdatnego do zwiedzania.

Arma Reforger nie będzie grą free to play i – jak można wyczytać w dokumencie – ma mieć „odpowiednią cenę”. Przeciek zdradza, że Reforger trafi nie tylko na PC, ale też na konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X oraz S. Data premiery gry może zostać ogłoszona na wydarzeniu Future of Arma, które odbędzie się już 17 maja.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie