Arma Reforger z premierą-niespodzianką, a Arma 4 oficjalnie w drodze

Arma Reforger - zrzut ekranu
Newsy

Przewijająca się w przeciekach Arma Reforger doczekała się niespodziewanej premiery. Bohemia Interactive zapowiedziało też nową odsłonę swojego wojskowego cyklu.

Reforger jest już dostępne do kupienia na PC i konsolach Xbox Series w ramach wczesnego dostępu. Produkcja ma być rozwijana przez około rok i w trakcie wczesnego dostępu ma otrzymać trzy duże aktualizacje, a wraz z nimi nową broń, akcesoria i artylerię. Oczywiście nie zabraknie też poprawek, które usprawnią podstawowe funkcje rozgrywki.

Tytuł ten jest hulającym na nowym silniku spin-offem serii, który osadzono na znanej fanom cyklu wyspie Everon. Produkcja oferuje w tej chwili trzy tryby rozgrywki wieloosobowej, a także edytor scenariuszy oraz narzędzia dla moderów, którzy mogą dzielić się swoimi dziełami na PC oraz konsolach Xbox. Może i nie jest to Arma 4, ale i dla graczy czekających na kontynuację mam dobre wieści.

Reforger jest swoistym kamieniem milowym w drodze do oczekiwanej Army 4. Sequel militarnej symulacji oficjalnie znajduje się w produkcji i również zadziała na nowym silniku Enfusion. Na premierę przyjdzie nam jednak poczekać najpewniej kilka lat. Póki co musimy zadowolić się krótkim i niezbyt wymownym teaserem.

Jako fan serii Arma mam mieszane odczucia. Z jednej strony chętnie sprawdzę Reforger jak tylko znajdę wolną chwilę, a z drugiej marzy mi się już premiera Army 4. Dodatkowo mam pewne obawy co do tego, jak rozbudowana militarna symulacja sprawdzi się na konsolach. Ogrom możliwości przypisania klawiszy i rozgrzewające komputer do czerwoności mody to dla mnie wyznaczniki gier z serii i mam nadzieję, że deweloperzy nie zapomną o dziedzictwie marki.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie