Ape Escape 2 już na PS4, czyli kolejny klasyk w odświeżonej wersji

Ape Escape 2 już na PS4, czyli kolejny klasyk w odświeżonej wersji
Newsy PS4

Łapanie małp na obecnej generacji w podwyższonej rozdzielczości. Zobaczcie screeny.

Ape Escape 2 zadebiutowało na PlayStation 2 w 2002 roku, jeśli chodzi o rynek japoński i rok później dotarło również na Stary Kontynent. Teraz tytuł powraca w wersji na PlayStation 4 i jeśli chcecie go kupić, jest dostępny od dzisiaj w PS Store w cenie 42 zł lub 31,50 zł dla abonentów PS Plus. Zaznaczamy jednak, że nie jest to remake czy jakaś mocno odświeżona edycja, lecz po prostu ta sama gra co na PS2, tyle że z podbitą rozdzielczością i dostępem do takich funkcji jak trofea czy Share Play.

Ponadto Sony dodaje, że ze względu na to, iż gra została skonwertowana z oryginalnej wersji na PlayStation 2 do wersji na PlayStation 4 i nie obsługuje urządzeń peryferyjnych PlayStation 2, może fragmentami różnić się od oryginału lub niektóre funkcje mogą być niedostępne.

Kto grał swego czasu w Ape Escape 2 zapewne pamięta, o co w tym wszystkim chodzi. Pozostali niech zerkną na screeny z wersji tytułu na PS4 oraz krótki opis towarzyszący grze w PS Store:

Jimmy ma do wykonania JEDNO zadanie — dostarczyć ładunek wypełniony małpimi spodniami do Małpiego Parku. Niestety, w przesyłce znalazła się też partia poprawiających inteligencję hełmów ze szpicem!

Na szczęście — wszystkie małpy noszą spodnie. To gra dla całej rodziny.

Na nieszczęście — złowrogi małpiszon Specter odzyskał swoją inteligencję i rozkazuje innym małpom przejąć kontrolę nad światem!

A więc do dzieła, Jimmy…

A tak się grało w Ape Escape 2 na PlayStation 2:

Emulowane gry z PS2 dużo zyskują na PlayStation 4?

Na rynku pojawiło się już sporo gier, które zostały przystosowane do odpalenia na obecnej generacji konsoli od Sony. Jeśli chcecie zobaczyć porównania grafiki na przykładzie niektórych produkcji, zachęcamy do kliknięcia Play w poniższych materiałach:

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie