Anno 117: Pax Romana. Ubisoft zapowiada powrót kultowej serii

Anno 117: Pax Romana
Newsy PC PS5 Xbox Series

Na pokazie Ubisoft Forward nie zabrakło jednej z kultowych serii francuskiego wydawcy. Swoje miejsce podczas wydarzenia otrzymała gra Anno 117: Pax Romana. Świeżo zapowiedziana kontynuacja serii gier strategicznych tym razem zabierze nas daleko w przeszłość do czasów starożytnego Rzymu.

Anno powraca – tym razem do starożytengo Rzymu

Starożytny Rzym to miejsce akcji wielu gier strategicznych, wystarczy wymienić tu choćby serię Total War. Z reguły jednak produkcje te koncentrowały się na podbojach i szeroko rozumianych działaniach wojennych. A co gdyby tak skupić uwagę na handlu, rozwoju ekonomicznym i odrzucić oręż oraz ekspansję? To możliwe — Ubisoft zapowiedział właśnie Anno 117: Pax Romana, czyli powrót kultowej serii gier strategicznych, w których to nie miecze odgrywają główną rolę, a handel, produkcja i ekonomia.

Zobacz też: Tysiące dem do ogrania na Steam – za darmo!

Nadchodząca odsłona będzie na swój sposób rewolucyjna, bo po raz pierwszy w historii serii zabierze nas do tak odległych czasów. W starożytnym Rzymie nasze zadanie będzie jednak niezmienione — celem okaże się rozwój, handel i zarabianie. Rozgrywkę rozpoczniemy na nowym, niezasiedlonym terytorium, aby po czasie zamienić je w tętniący życiem ośrodek społeczno-handlowy.

Jak potwierdzają twórcy, gra ma być najbardziej szczegółowym przedstawieniem wirtualnego Rzymu z okresu swojej świetności. Gra ma być dostępna na PC oraz konsole PlayStation 5, oraz Xbox Series X|S. Premiera planowana jest na 2025 rok, choć na razie nie poznaliśmy dokładnej daty.

Źródło: gamerant.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie