Ancestors: The Humankind Odyssey – survival od twórcy Assassin’s Creed już grywalny. Świetny zwiastun!

W końcu jakieś konkrety na temat gry.

Niektórzy zapewne nie pamiętają Ancestors: The Humankind Odyssey, o którym pisaliśmy już dwa lata temu. Przez ten czas studio odpowiedzialne za produkcję, czyli Panache Digital Games, nie uraczyło nas żadnymi informacjami, lecz nie oznacza to na szczęście, że projekt umarł. Wręcz odwrotnie, ma się całkiem dobrze!

Na czele zespołu zajmującego się grą stoi Patrice Désilets – dyrektor kreatywny dwóch pierwszych odsłon serii Assassin’s Creed. Jak wyjawił on podczas niedawnej konferencji Reboot Develop, do ekipy dołączył również inny deweloper, który grzebał w przeszłości nad serią Assassin’s Creed i był animatorem odpowiadającym a stworzenie postaci Ezio.

Czego natomiast dowiedzieliśmy się o samym Ancestors: The Humankind Odyssey? Przede wszystkim twórcy porzucili plany, by wydać grę w epizodach. Produkcja bardzo się rozrosła i zostanie wypuszczona na rynek w jednym kawałku.

Ancestors: The Humankind Odyssey będzie grą przygodową z elementami survivalu. Akcja rozegra się na przestrzeni od 10 do 2 milionów lat temu i przeniesie nas głównie na teren Afryki, lecz jak możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie, bujnej i tętniącej życiem.

Gracz będzie obserwował akcję z perspektywy trzeciej osoby, dbał o zasoby, wchodził w interakcję z dżunglą i starał się przetrwać (poczekajcie do ostatnich sekund zwiastuna to zobaczycie, kto m.in. na nas zapoluje). Co ciekawe, w Ancestors: The Humankind Odyssey mogą pojawić się plemienne konflikty oraz kanibalizm, lecz nie jest to jeszcze klepnięte i owe funkcje stoją pod znakiem zapytania.

Kiedy data premiery Ancestors: The Humankind Odyssey? Tego nie wiadomo, choć deweloperzy zaznaczają, że ich tytuł jest już grywalny.

Poniższy filmik przedstawia pierwsze spojrzenie na produkcję (nagranie na silniku gry), choć trzeba pamiętać, że mamy wciąż do czynienia z wczesną wersją alpha.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.