Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

AMD RX 6000 – powtórka z rozrywki. Karty wyprzedane

Premiera kart AMD RX 6000 nie była bardziej pomyślna od tej konkurencyjnej. Sprzęt rozszedł się w mgnieniu oka.

Okazuje się, że nie tylko nowe konsole mają problem z dostępnością. Końcówka tego roku jest bardzo ciężka dla fanów technologii nie tylko pod względem ograniczenia branżowych konferencji, ale też zasobów w magazynach sklepowych.

Premiera niereferencyjnych kart graficznych RTX 3000 była tragiczna pod względem dostępności. Niektórzy kupujący, którzy zamówili swoją kartę praktycznie od razu do dziś nie otrzymali zamówionego sprzętu, a dostawy przewidywane są dopiero na przyszły rok.

Okazuje się, że nie inaczej będzie wyglądać sytuacja w przypadku AMD. Potwierdziły się wczorajsze plotki o kiepskiej dostępności kart AMD RX 6000. Sprzęt wyprzedał się błyskawicznie nie tylko w polskich sklepach, ale też za granicą. Nie wiadomo kiedy możemy spodziewać się dostaw nowych RX-ów, ale zapewne wkrótce otrzymamy więcej informacji.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że zainteresowanie nowymi modelami kart zarówno od AMD jak i NVIDII jest bardzo wyrównane. W obydwóch przypadkach jednak zainteresowane osoby mają ogromny problem z zakupem nowego sprzętu. Jeśli komuś się bardzo śpieszy z wymianą GPU, to chyba będzie musiał zainwestować w starszą generację sprzętu.

Podobnie prezentuje się sytuacja nowych procesorów Ryzen, których również szybko zabrakło na wirtualnych, sklepowych półkach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się