Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

AMD zapowiada swój ray-tracing. Co z dostępnością kart?

Firma AMD pochwaliła się zapowiedzią swojej autorskiej technologii ray-tracing. Dodatkowo pojawiły się plotki o słabej dostępności nowych kart.

Nowe karty graficzne Radeon mogą być prawdziwym hitem. Pierwsze testy wypadły bardzo obiecująco dla „czerwonych” i wiele wskazuje na to, że walka o pozycję lidera z NVIDIĄ będzie bardzo wyrównana.

Póki co nie otrzymaliśmy jednak zbyt wielu konkretów na temat autorskiego ray-tracingu od AMD. Firma w końcu uchyliła rąbka tajemnicy i zaprezentowała krótką zapowiedź technologii.

Więcej informacji o FidelityFX poznamy już 19 listopada, kiedy firma pochwali się pełnym demem technologicznym i – być może – wydajnością swoich kart z uruchomionym ray-tracingiem. Póki co całość wygląda bardzo dobrze.

W sieci pojawiły się jednak inne, nieco gorsze wiadomości. Youtuber Hardware Unboxed przygotował unboxing nowych kart od „czerwonych” i zawarł w nim niepokojącą informację.

Miał on skontaktować się z kilkoma sprzedawcami i podaje, że zapasy nowych kart AMD są strasznie małe, wręcz porównywalne z nową generacją RTX. Nie jest to nic pewnego, ale potencjalni kupujący powinni mieć to na uwadze.

Mamy więc do czynienia z dość nietypową sytuacją, gdzie na rynku pojawiają się długo wyczekiwane karty, ale… większość zainteresowanych nie będzie w stanie ich zbyt szybko kupić. Podobnie sprawa wygląda zresztą w przypadku konsol. Ten rok jest dość ciężki dla fanów elektronicznej rozgrywki i technologii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się