Zagraj w Alan Wake już teraz… we Fortnite

Alan Wake Flashback
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Premiera Alan Wake 2 już niedługo. Fani zdecydowanie są już zniecierpliwieni, a niektórzy nawet nie pamiętają wydarzeń z pierwszej części. Co zrobić w takiej sytuacji? Można rozegrać specjalnie przygotowany poziom inspirowany grą w… Fortnite. Tak, hit z Epic Games ma coś ciekawego dla fanów tego mrocznego horroru. Na dodatek przypomni nam wydarzenia z wątku fabularnego!

Alan Wake powraca. To za sprawą Fortnite

Alan Wake ukazał się na rynku w maju 2010 roku. Ponad dekada od momentu premiery to wystarczający czas, aby zapomnieć większość z fabularnych niuansów i historii. Co zrobić, gdy na horyzoncie premiera sequela, a my w zasadzie nie wiemy, o co tam chodziło? Pomocną dłoń wyciąga do nas Fortnite. Za sprawą ciekawej współpracy w grze pojawił się specjalny “odcinek” gry, umożliwiający nam przypomnienie sobie minionych wydarzeń. Tak, dobrze przeczytaliście — zagracie w to w ramach gry Fortnite.

Alan Wake: Flashback, bo o tym mowa, to około 20-minutowy poziom, który pomoże nam zapoznać się z dotychczasową fabułą gry. Bezsprzecznie, to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy oryginał ukończyli dawno temu. Jeżeli nie chce się wam ponownie odświeżać gry, to wystarczy poświęcić niewiele czasu na przyswojenie informacji o historii w zgrabnej formule.

Grę, a w zasadzie krótki epizod uruchomicie na każdej platformie, na której znajduje się Fortnite. To bardzo proste, wystarczy mieć zainstalowaną grę i wpisać specjalny kod wyspy 3426-5561-3374 (o ile nie znajdziemy tego w menu gry). To w zasadzie tyle, można przygotować się do nadchodzącej premiery.

Sprawdź: Zgarnij tę grę zupełnie za darmo!

A ta będzie miała miejsce już naprawdę niedługo, dlatego jest się na co szykować. Alan Wake 2 ukaże się na rynku już 27 października tego roku. Gra będzie dostępna na PC (Epic Games Store), PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Co ciekawe, produkcja tytułu na słabszą konsolę Microsoftu przysporzyła deweloperom niemałych trudności. Ostatecznie jednak gra będzie dostępna na wszystkich platformach obecnej generacji, choć tylko w formie cyfrowej, co jest niezwykle ciekawym i drastycznym posunięciem.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie