Aktualizacja Xbox One w kwietniu. Będą komunikaty głosowe!

Microsoft zdradza kolejne szczegóły.

Kwietniowa aktualizacja Xboksa One będzie wypasiona. Nowe funkcje są już dostępne dla osób, które przystąpiły do programu testowego. Reszta graczy dostanie wszystko na początku przyszłego miesiąca.


Niedawno dowiedzieliśmy się, że wśród nowości znajdzie się ulepszony Party Chat, a zmiany dotkną również Game hub links. Po aktualizacji szybciej dostaniemy się np. do społecznościowej zakładki danej gry. Ciekawe udogodnienia zapowiedziano też w systemie osiągnięć. Pierwsze szczegóły podawaliśmy w tej wiadomości.

Dzisiaj osoby testujące nadchodzącą aktualizację dostały jednak kolejną porcję nowych funkcji, które się w niej znajdą. Co to takiego?

Kwietniowy firmware wprowadzi również komunikaty głosowe. Będziemy mogli w szybki sposób nagrać taką wiadomość i przesłać ją znajomemu. Funkcję otworzymy dwukrotnie dotykając przycisku Xbox. Możliwe będzie wysłanie głosowej notki nawet osobie, która posiada Xboksa 360.

Kolejna ujawniona nowość, to dedykowane serwery do Party Chat’u. Microsoft twierdzi, że niezawodność nowej infrastruktury sprawi, że prowadzenie rozmów będzie jeszcze bardziej bezproblemowe.

Na koniec poznaliśmy zmiany w opcji What’s On. Sprowadzają się one do łatwiejszego dostępu do najpopularniejszych klipów, filmów czy gameplay’ów na żywo.

O nowościach czekających nas w kwietniowej aktualizacji Xboksa One opowiada Major Nelson:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet