Kwietniowa aktualizacja Xbox One. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Co tym razem przyniesie nowy firmware?

Marcowa aktualizacja systemu Xboksa One wprowadziła przede wszystkim możliwość robienia screenshotów, które możemy następnie ustawić np. jako tło w menu głównym konsoli.


Microsoft ujawnił tymczasem, co znajdziemy w aktualizacji Xboksa One w kwietniu. Nowe funkcje są już dostępne dla osób, które przystąpiły do programu testowego. Reszta graczy dostanie wszystko na początku przyszłego miesiąca.

Kwietniowa aktualizacja wprowadzi ulepszenia do Party Chat. Jeśli podczas rozmowy pojawi się jakiś problem, dostaniemy wskazówki, jak go rozwiązać. System poinformuje nas np., żeby włączyć mikrofon, albo o kłopotach z połączeniem.

Usprawnień doczeka się również Game hub links. Po aktualizacji szybciej dostaniemy się do społecznościowej zakładki danej gry. Zmiany zostaną wprowadzone także w osiągnięciach. Jeśli zdobędziemy pucharek, jego opis i nazwę zobaczymy od razu, bez konieczności wchodzenia w całą listę. Gdy jednak zdecydujemy wejść w osiągnięcia, wszystko załaduje się szybciej niż dotychczas.

Microsoft zaznaczył, że to jeszcze nie wszystkie nowości, jakie przyniesie ze sobą kwietniowa aktualizacja Xbox One. Kolejne nowe funkcje zostaną ujawnione w ciągu kilku najbliższych dni.

Aktualizacja-kwiecień-Xbox-One

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

4 Shares
Share4
+1
Tweet