Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Aktualizacja Xbox One to szybsze uruchamianie niektórych gier i nowe funkcje

Lipcowa aktualizacja Xbox One przynosi ze sobą kolejne nowe funkcje, w tym FastStart dla wybranych tytułów, dzięki czemu będziemy mogli szybciej rozpocząć granie.

Microsoft przyzwyczaił posiadaczy swojej konsoli do częstych i dużych aktualizacji systemu Xbox One. Nie inaczej jest tym razem – lipcowa aktualizacja Xbox One jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Co ze sobą przynosi? Oto wszystkie szczegóły!

Aktualizacja Xbox One – nowości – zmiany

Funkcja FastStart włączona dla wybranych tytułów – zapowiedziana podczas targów E3 2018 funkcja FastStart została właśnie udostępniona i pozwala na uruchomienie gry w trakcie jej pobierania. FastStart działa w ten sposób, że identyfikuje pliki, które są potrzebne do rozpoczęcia gry i nadaje im priorytet pobierania na dysk konsoli. Dzięki temu możemy szybciej uruchomić grę, podczas gdy pozostałe pliki są pobierane w tle. Wystarczy znaleźć tytuł oznaczony funkcją FastStart, kliknąć Pobierz, a Twoja konsola zajmie się resztą. To takie proste. Póki co, funkcja jest włączona dla wybranych tytułów w języku angielskim w katalogu gier Xbox Game Pass, ale z czasem FastStart rozszerzy się na więcej gier w większej liczbie języków.

Grupowanie gier i aplikacji – przy tak dużej ilości treści posiadacze konsoli poprosili o więcej opcji organizowania bibliotek gier i aplikacji. Lipcowa aktualizacja Xbox One wprowadza zatem nowe, duże ulepszenie do pinów, które nazywano „grupami”. Dzięki Grupom możesz tworzyć wiele kolekcji zawierających wszystko z Moich gier i aplikacji. Możesz również zmieniać nazwę każdej grupy oraz zmieniać ich kolejność. Co najważniejsze, grupy są powiązane z kontem Xbox Live, więc będą automatycznie synchronizowane na wielu konsolach Xbox One.

Ulepszenia wyszukiwania na Xbox One – wyszukiwanie treści ma być po najnowszej aktualizacji jeszcze łatwiejsze. Teraz naciśnięcie przycisku Y na padzie spowoduje wyświetlenie okna wyszukiwania, umożliwiającego łatwe uruchamianie zawartości, przeglądanie ustawień lub znajdowanie produktów w sklepie. Taka wyszukiwarkę mogliście znaleźć w wielu aplikacjach, ale teraz skorzystacie z niej w dowolnym miejscu na pulpicie nawigacyjnym.

Nowe opcje w Mixerze – po pierwsze dostajemy pełną obsługę myszy i klawiatury dla użytkowników komputerów PC; po drugie funkcję wielodotykową, jeśli korzystamy z mixera na urządzeniu z ekranem dotykowym; po trzecie dodano tablicę podczas transmisji, na której wypisani zostaną użytkownicy, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju kanału. Mixer dostaje również funkcję pokazywania obrazu ze streamingu na pełnym ekranie. Jeśli przechodzimy do takiego trybu, dźwięk gry zostaje wyciszony. Microsoft zaleca używanie jednego z poniższych urządzeń:

  • Microsoft LifeCam Studio
  • Logitech HD Pro Webcam C922
  • Logitech Webcam C930e
  • Microsoft LifeCam HD-3000

Poprawiono jakość i stabilność transmisji wideo – wprowadzono również szereg zmian i poprawek, aby poprawić ogólną jakość emisji.

Dajcie znać, czy podobają się Wam nowości z lipcowej aktualizacji Xbox One!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%