Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Aktualizacja Xbox One otworzyła konsolę na ponad 60 fps

Niemal miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Microsoft wprowadzał kolejną aktualizację dla Xbox One, niemniej należała się ona jedynie uczestnikom programu Xbox Insider. Dziś dostępna jest już dla ogółu graczy z całego świata. Sprawdźmy, co dokładnie oferuje.

Jak pisze Microsoft na swojej oficjalnej stronie, nowa aktualizacja Xbox One pozwoli graczom z całego świata na jeszcze lepsze wykorzystanie konsoli dzięki nowym, ekscytującym funkcjom.

Aktualizacja Xbox One połączy konsolę z Discordem

Od teraz gracz będzie miał możliwość połączenia swojego konta Discord z kontem Xbox, dzięki czemu łatwiej niż kiedykolwiek zobaczy, w co grają znajomi. W przypadku aplikacji Discord na PC lub urządzeniu mobilnym, opcję połączenia konta Xbox z kontem Discord znajdziemy na karcie Połączenia w Ustawieniach użytkownika. Wystarczy kliknąć na opcję Xbox Live i zalogować się na swoje konto. Po włączeniu uprawnień konta zostaną połączone.

Chcąc połączyć konta poprzez konsolę, będziemy musieli otworzyć menu Ustawienia konta i wybrać Połączone konta społecznościowe. Zostanie wyświetlona nowa opcja łączenia konta z Discord. Po otrzymaniu unikalnego kodu z Xbox otwieramy aplikację Discord i wstawiamy kod w zakładce Połączenia. Po wykonaniu tych kilku prostych czynności twoje konta zostaną połączone, a twoja obecność na Xbox Live zostanie udostępniona w Discord, umożliwiając znajomym i użytkownikom znajdującym się na tych samych serwerach Discord co Ty, zobaczenie w co akurat grasz.

Tak wygląda łączenie z Discord z menu konsoli.

Xbox One i 120 Hz – więcej niż 60 fps

Właściciele konsol korzystają już ze zmiennej częstotliwości odświeżania, opcji rozdzielczości 1440p oraz trybu automatycznego niskiego opóźnienia. W tej aktualizacji dodano obsługę dodatkowych częstotliwości odświeżania. Gracze używający monitorów i telewizorów obsługujących 120 Hz mogą teraz włączyć obsługę tej częstotliwości dla rozdzielczości wyjściowych 1080p i 1440p na konsolach Xbox One S i Xbox One X. Oznacza to, że od teraz ​​można w pełni korzystać z wyświetlaczy z funkcją 120 Hz. Obsługa takiej częstotliwości pozwoli na grę na na wyższym niż dotąd klatkażu, o ile naturalnie zostało to przewidziane dla konkretnej gry. Konsole wzbogacą się więc o element, którego dotąd mogły jedynie pozazdrościć pecetom.

Szybsze przycinanie screenów w locie

Wraz z kwietniową aktualizacją Xboksa dodano nową funkcję udostępniania, która pomaga graczom przesyłać przechwycone zrzuty ekranu i filmy bezpośrednio na Twitter. Teraz udostępnianie jest jeszcze szybsze. Dzięki majowej aktualizacji możemy przycinać ostatnio przechwycone gry bezpośrednio w Przewodniku, więc nie musimy przełączać się do Upload Studio, aby manipulować klipami.

Przycinanie jest od teraz jeszcze szybsze.

Poprawione Ustawienia Rodzinne

Xbox One nie rezygnuje z pomocy rodzicom, którzy chcą chronić swoje grające dzieci przed niewłaściwą zawartością. W aktualizacji dodano więc stronę Szczegóły, na której rodzice mogą łatwo znaleźć i zarządzać wszystkimi ustawieniami rodzinnymi na Xbox One. Ważne ustawienia, które są wyłączone lub wymagają uwagi, będą również dodatkowo oznaczone. Niektóre opcje, takie jak raporty aktywności i ograniczenia czasu, są jednak od teraz dostępne tylko przez internet.

Ulepszenia modułu akcesoriów do Xbox

Zakładka z akcesoriami do konsoli takimi jak pad została zmodernizowana, by ułatwić nawigację oraz by wyglądem była bardziej spójna z pozostałymi działami.

Design zakładki pasuje teraz do pozostałych opcji.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%