Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Aktualizacja Xbox One umożliwi osiągnięcie ponad 60 fps

Posiadacze konsol nie muszą się martwić o to, czy najnowsza gra odpali na ich sprzęcie. Jest to zaleta względem pecetów. Z kolei jednak właściciele PC mogą pochwalić się graniem w jakości przewyższającej 60 klatek na sekundę. W maju coś się jednak zmieni. Użytkownicy programu Xbox Insider dostaną aktualizację, pozwalającą na wspieranie wyświetlaczy oferujących 120 Hz. Zagramy więc na wyższym niż dotąd klatkażu, o ile naturalnie zostało to przewidziane dla konkretnej gry.

Jak czytamy na blogu należącym do Microsoftu, targi E3 w tym roku powinny przynieść serię niespodzianek od zespołu Xboksa. Jednak już teraz mogą pochwalić się garstką ekscytujących wieści, które gracze z pewnością docenią.

Xbox One pozytywnie zaskoczy nas po majowej aktualizacji.

Aktualizacja Xbox One umożliwi klatkaż na poziomie ponad 60 fps

W kwietniu, Microsoft wraz z inną aktualizacją dodał choćby zmienną częstotliwość odświeżania i obsługę rozdzielczości 1440p (na czym skorzystały osoby używające do konsoli monitora zamiast telewizora). W maju jednak nastąpi jeszcze większa zmiana. Gracze posiadający wyświetlacze obsługujące częstotliwość 120 Hz będą mogły z niej skorzystać, jednak jedynie przy zastosowaniu rozdzielczości 1080p i 1440p. Chcąc pobawić się w 4K, odświeżanie spadnie do 60Hz, co podyktowane jest ograniczeniami technologicznymi konsoli.

W tym miejscu będziemy mogli zmienić ustawienia odświeżania na 120 Hz.

Aktualizacja Xboksa w maju: co jeszcze?

Prócz technologicznego ulepszenia konsoli, zadbano także o pomniejsze zabiegi takie jak wygodniejsze zarządzanie biblioteką gier i aplikacjami. Od teraz będziemy łączyć je w tzw. Grupy, przy czym każdej nadamy własną nazwę. Grupy będą powiązane z kontem, toteż chcąc przejrzeć zawartość np. na Windowsie 10, bez problemu odnajdziemy się w utworzonych wcześniej folderach. Niestety element ten nie zostanie wdrożony u wszystkich użytkowników w fazie alfa. Dopiero po przetestowaniu Microsoft zdecyduje, czy wdroży grupowanie na stałe.

Grupowanie nie zostanie póki co udostępnione wszystkim uczestnikom Xbox Insider.

Majowa aktualizacja doda także narzędzie pozwalające przyciąć screeny i wideo wykonane w grze, zanim wrzucimy je np. na Twittera. Poczyniono także ulepszenia w funkcji kontroli rodzicielskiej, oraz w menu mapowania kontrolera. Wszystko to pozostanie na razie jednak jedynie w obrębie programu Xbox Insider, jednak można mieć nadzieję, że niebawem trafi do wszystkich posiadaczy konsol.

Odświeżeniu ulegnie także zakładka z przypisywaniem funkcji przyciskom pada.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%