Aktualizacja Warframe – Hymn Oktawii trafia na PS4 i Xbox One

Nowa, muzyczna aktualizacja do Warframe.

Niezależny deweloper i wydawca, Digital Extremes, będący też twórcą Warframe – darmowej, internetowej gry akcji z elementami kooperacji –  oddaje dziś w ręce graczy pierwszą w tym roku ważną aktualizację na PlayStation 4 oraz Xbox One o nazwie Hymn Oktawii, która cieszy się dużym powodzeniem wśród graczy PC.

Nowa aktualizacja podąża własnym rytmem, który pojawia się wraz z zupełnie nowym, taneczno-muzycznym Warframem Oktawii, nowym questem oraz dwoma potężnymi narzędziami do tworzenia, dzięki którym użytkownicy tupią nogami w rytm i pozują jak profesjonalne Frame’owe divy.

Aktualizacja Warframe
Aktualizacja Warframe

Hymn Oktawii zaprasza graczy Warframe w niezwykłą podróż, w trakcie której będą mieli za zadanie odnaleźć muzycznie zaczarowanego Warframe’a Oktawii. Wraz z nim gracze zdobędą również prosty w obsłudze instrument muzyczny, Mandachord, dzięki któremu będą mogli nie tylko tworzyć własne utwory, lecz również zsynchronizować je z posiadaną bronią, by w rytm ulubionych dźwięków uśmiercać przeciwników.

Muzyka nie służy tu wyłącznie jako narzędzie zniszczenia – gracze otrzymają też możliwość tworzenia przeróżnych aranżacji muzycznych we współpracy z innymi Tenno oraz handlowania utworami. Mnogość możliwości oraz łatwość obsługi instrumentu zainspirowała pecetowych influencerów oraz YouTuberów do tworzenia własnych utworów oraz do masowego przerabiania popowych hitów.

Po tym jak udało im się wytworzyć tak wielkie zainteresowanie i kreatywność wśród użytkowników, zwanych Tenno, Digital Extremes stworzyło nowy musicalowy montaż video, który ukazuje nam stworzone przez fanów dzieła.

Pod względem estetycznym, dzięki wysokiej klasy narzędziu do przechwytywania obrazu o nazwie Captura, aktualizacja nawiązuje do pełnego uroku życia Warframe’a. Captura pozwala zmienić nieciekawe zdjęcia Warframe’ów w eleganckie portrety godne obramowania i powieszenia na ścianie. Tenno mają możliwość przechwytywania, edytowania, poprawiania, a nawet udostępniania spersonalizowanych Warframe’ów za pomocą przycisku “Share” na PS4 oraz ‘Xbox’ na Xbox One. W dostępnej już od dzisiaj darmowej aktualizacji na PlayStation 4 oraz Xbox One znajdują się także nowe bronie, hełmy, glify, TennoGen i wiele więcej.

Najważniejsze elementy aktualizacji Hymn Oktawii uwzględniają:

NOWY WARFRAME: Wcielając się w postać nowego wojownika Lotusa – Oktawię – gracz zmusi przeciwników by stawili czoła muzyce. Źródłem zdolności Oktawii jest Mandachord – potężne narzędzie służące do łączenia Melodii, Basu i Perkusji w niszczycielską harmonię. Możliwość tworzenia wspólnych utworów wraz z przyjaciółmi w dojo lub pobieranie melodii stworzonych przez innych Tenno, pozwoli jeszcze raz przeżyć przygodę Oktawii, tym razem z innej perspektywy.

NOWĄ FUNKCJĘ CAPTURA: Udało Ci się stworzyć niepowtarzalny Warframe? Uwiecznij go na zdjęciu, które później będziesz mógł z łatwością edytować za pomocą różnych filtrów, grafik i innych narzędzi.

Aktualizacja Warframe

NOWE ZADANIE: W zadaniu Hymn Oktawii zostaniesz wciągnięty do Przekaźnika przez potężną świadomość Cefalon Suda, której dziwne zachowanie trzeba będzie zbadać. Dowiedz się, co stało się z Cefalon Suda nim będzie za późno, a wiedza, którą posiada, zostanie zniszczona. Uważaj Tenno, ciemność rozprzestrzenia się.

NOWE BRONIE: Do dyspozycji zostaną oddane dwie nowe bronie, które synchronizują się z Warframem Oktawii.DODATKI TENNOGEN: Gracze otrzymają również kilkanaście nowych skórek, Syandana oraz hełmów.

 • Dodatki uwzględniają:
 • Sari Syandana
 • Frost Emperor Skin
 • Ember Graxx Skin
 • Saryn Graxx Skin
 • Frost Hailstorm Skin
 • Nekros Lazarus Helmet
 • Mag Induction Helmet
 • Spitefire Syandana
 • Liset Hellkite
 • Atlas Telamon Helmet
 • Mag Torodial Helmet
 • Setka Syandana
 • Ash Carabid Helmet
 • Excalibur Ogrant Helmet
 • Banshee Echo Helmet

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.