Aktualizacja systemowa Xbox Live już dostępna

Kluby, Grupy i Ranking Gamerscore dostępne na Xbox One, Windows 10 oraz na urządzeniach iOS i Android.

Microsoft informuje o udostępnieniu dla użytkowników sieci Xbox Live aktualizacji systemowej dla konsoli Xbox One, systemu Windows 10 oraz platformy mobilnej iOS i Android. Aktualizacja wprowadza funkcje Klubów i Poszukiwania grup (LFG – Looking for Groups) w Xbox Live, ułatwiając graczom poszukiwanie znajomych do gry na dowolnym urządzeniu. W aktualizacji udostępnione zostają również wiadomości grupowe, ranking wyników Gamerscore oraz ikony emoji w wirtualnej klawiaturze.

Wśród najważniejszych funkcji dostępnych w aktualizacji systemowej Xbox Live na konsolach Xbox One i w aplikacji Xbox znalazły się:

Kluby Xbox Live. Kluby są grupami tworzonymi i zarządzanymi przez graczy, które pomogą poznać znajomych, którzy lubią te same gry. Każdy może się przyłączyć lub stworzyć klub, i prawdopodobnie w Xbox Live będzie można znaleźć kluby o prawie każdej tematyce. Jako członek klubu, gracz może tworzyć grupy, grać w gry, zakładać sesje i łatwo komunikować się za pomocą głosu i rozmów tekstowych na konsoli Xbox One i aplikacji Xbox w systemie Windows 10, iOS i Android. Można wyszukiwać kluby (lub tworzyć własne) w zakładce Społeczność na Xbox One i sekcji kluby w innych urządzeniach, a kluby związane z grą będą widoczne w wyszukiwaniu. Administrator klubu będzie mieć do dyspozycji narzędzia, aby zapewnić, żeby wszyscy świetnie się bawili i pomóc stworzyć żyjące i zintegrowane środowisko graczy.

Poszukiwanie grupy w Xbox Live. Potrzebujesz więcej graczy? Otwórz przewodnik i wejdź do obszaru Grupy, aby rozpocząć zdarzenie Poszukuje grupy. Przeglądaj lub publikuj własne ogłoszenia, aby znaleźć innych graczy, którzy chcą osiągnąć takie same cele, co Ty. Graj od razu lub zaproponuj przyszłą datę i czas rozgrywki. Można użyć funkcji LFG, aby umożliwić wypełnianie codziennych zadań i zdobywanie osiągnięć lub grać razem, aby zniszczyć hordy Roju i DeeBees w Gears of War 4. Będziesz mógł dodać pewne wymagania, aby upewnić się, że znalazłeś odpowiednich graczy. Można określić tytuł gry, tryb gry, język, liczbę potrzebnych graczy, zasady oraz wszelkie inne wymagania w grze, takie jak poziom zaawansowania. Gracze mogą przeglądać otwarte ogłoszenia i poprosić, aby dołączyć do tych, które ich interesują. Gospodarz grupy wybiera z listy graczy, którzy wyrazili zainteresowanie, a gdy grupa jest pełna lub gospodarz jest gotowy, może szybko dodać osoby do grupy i zacząć grać. Można nawet utworzyć ogłoszenia LFG dla przyszłych sesji grania. Na przykład, jeśli jesteś w drodze do domu i chcesz zaplanować rozgrywkę na wieczór, możesz skonfigurować wszystko z telefonu.

Rzadkie osiągnięcia. Rzadkie osiągnięcia pozwalają sprawdzić, jak unikalne są osiągnięcia poszczególnych graczy w danej grze. Gdy zdobędziesz rzadkie osiągnięcie, dostaniesz specjalną ikonę powiadamiania i diamentową odznakę.

Wiadomości grupowe w Xbox Live. Wiadomości grupowe pozwalają koordynować komunikację i pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i innymi graczami, wysyłając pojedynczą wiadomość grupową dla wszystkich w jednej rozmowie. Można również dodawać osoby do grupy i dynamicznie zmieniać temat rozmowy. Funkcja działa na konsolach Xbox One i w aplikacji Xbox w systemie Windows 10, oraz na urządzeniach iOS i Android. Aby ułatwić pisanie wiadomości jeszcze szybciej na Xbox One, dodaliśmy nową funkcje podpowiadania tekstu w słowniku. Wprowadzone zostały też symbole emoji.

Źródło: Microsoft Polska

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.