Aktualizacja PS5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja PS5 i DualSense. Zbawienia dla pada i ukrywanie gier na PS5

Pojawiła się aktualizacja PS5 o numerze 21.01-03.20.00.04-00.00.00.0.0. Sony wprowadziło ulepszenia do swojego next-genowego sprzętu. Dodatkowo własne poprawki otrzymał też DualSense.

Sony właśnie wypuściło łatkę dla swojej konsoli nowej generacji. Najnowsza aktualizacja oprogramowania PS5 ma numer 21.01-03.20.00.04-00.00.00.0.0. Jak można się było spodziewać, nie ma w niej zbyt wielu nowości. Plik waży lekko ponad 900 MB.

Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu. Zaktualizowaliśmy oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense, aby poprawić stabilność. Rozwiązano problem, który ograniczał funkcjonalność niektórych ekranów, gdy włączony był czytnik ekranu. Rozwiązaliśmy problem, który powodował, że gry ukryte na PS4 nie były ukryte na PS5. Proces kopiowania gier z pamięci USB do pamięci konsoli w bibliotece gier jest bardziej stabilny.

– czytamy na stronie PlayStation

Użytkownicy forum Reddit donoszą, że aktualizacja kontrolera wyeliminowała błąd ze wskaźnikiem naładowania pada, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. O ile nie możemy potwierdzić poprawki ze stuprocentową pewnością, wydaje się ona być dość prawdopodobna. Błąd zdobył spory rozgłos w sieci i zdziwiłbym się, gdyby Sony nie zwróciło na niego uwagi. Jeśli został poprawiony, zapewne ukryto to pod „poprawą stabilności”.

Możliwe, że aktualizacja wprowadziła też inne, ukryte udoskonalenia. Jeśli tak jest, z pewnością przekonamy się o tym w ciągu najbliższych paru dni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się