PS5 - kontroler DualSense

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

DualSense ma dość dziwny problem z baterią. Nie ufajcie powiadomieniom

Gracze zgłaszają, że DualSense ma nieco dziwny problem z baterią. PS5 rzekomo zbyt szybko informuje o rozładowywaniu się kontrolera.

Bateria kontrolera do PS5 trzyma całkiem długo. Pewien gracz z forum Reddit obliczył, że pad potrafi wytrzymać około 11 do 12 godzin ciągłej rozgrywki. Test został wykonany głównie w Returnal, które dość intensywnie korzysta z funkcji haptycznych i adaptacyjnych triggerów. Co ciekawe, forumowicz zauważył pewien niecodzienny błąd.

O ile DualSense wytrzymuje wiele godzin rozgrywki, PS5 wysyła powiadomienie o rozładowywaniu się kontrolera już po około 6 godzinach zabawy. W praktyce wciąż mamy jednak sporo czasu na granie.

Co więcej, wygląda na to, że nie jest to odosobniony przypadek. Komentujący wpis gracza zgłaszają, że występuje u nich podobny problem. Niektórzy podają, że może to być wina poprzedniej aktualizacji oprogramowania PS5 lub samego kontrolera. Nie możemy tego wykluczyć biorąc pod uwagę, że nowa aktualizacja była dość spora i zapewne przemyciła kilka błędów.

Niewykluczone, że Sony zajmie się tym problemem w następnym usprawnieniu systemu konsoli. Dodatkowo gracze zaproponowali swoje własne rozwiązanie. Według niektórych, zmiana standardowego paska baterii na wskaźnik procentowy mogłaby rozwiać wszelkie wątpliwości wobec stopnia naładowania DualSense.

Póki co pozostaje nam czekać na ruch producenta. Nowa aktualizacja PS5 powinna ukazać się w nadchodzących tygodniach i miejmy nadzieję, że pozbędzie się ona irytującego błędu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się