aktualizacja ps4 9.00 - PS4 i DualShock4 na tle pudełka

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

4 komentarze

Uważajcie na aktualizację 9.00 do PS4. Gracze zgłaszają masowo problemy z konsolami

Świeża aktualizacja 9.00 na konsoli PS4 nie obeszła się bez poważnego problemu. Masa użytkowników konsoli informuje w sieci o niesamowicie długich czasach ładowania PS Store.

Przeglądając subreddit PS4, bardzo szybko można zauważyć spory natłok komentarzy osób, które spotykają się właśnie z tym problemem. Poniżej możecie znaleźć przykładowy. Jak widać, sytuacja nie wygląda za ciekawie.

Tak, ta łatka zdecydowanie zamurowała moją konsolę, nie mogę teraz nic zrobić, a przełączanie się między menu trwa wieczność.

(…) Jak widać nie jestem jedyną osobą, która ma ten problem. Udało mi się w końcu załadować sklep PSN po około 7 restartach i czekaniu na ekranie głównym przez 10 minut. Nadal nie mogę zrobić nic innego.

– pisze redditor TheIronGhost

Co ciekawe, jeszcze niedawno bardzo podobna spawa miała miejsce w przypadku jednego z ostatnich patchy konsoli Nintendo Switch. Wtedy również korzystanie z cyfrowego sklepu nie było możliwe. Nintendo w związku z tym zdecydowało się tymczasowo wstrzymać dystrybucję update’u. Nie zdziwię się, jeśli i aktualizacja 9.00 do PS4 spotka się z dokładnie takim samym scenariuszem.

Warto zaznaczyć, że błąd nie występuje u każdego. Jednak myślę, że dobrze mieć na uwadze obecnie trwające problemy i przynajmniej na razie wstrzymać się z pobraniem patcha na dysk.

Zdążyliście już sprawdzić u siebie update 9.00? Odnotowaliście może jakieś niedogodności?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się