Aktualizacja PS4 9.00 - konsola PS4 z kontrolerem DualShock 4

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nowa aktualizacja do PS4 w końcu wprowadziła tę funkcję. Integracja z systemami PS5 jeszcze lepsza

Na konsolach PS4 dostępna jest już aktualizacja o numerze 9.00. Powinna się spodobać przede wszystkim graczom, którzy zbierają trofea.

Wielokrotnie widziałem na Reddicie i Twitterze, że wielu graczy narzekało na brak możliwości zobaczenia zdobytych przez siebie i innych trofek z PS5, jeśli przeglądają listę z poziomu czwartego PlayStation. Tych bolączek nastał koniec, ponieważ najnowszy patch nareszcie dodaje taki „ficzer”.

Nie zabrakło też kilku innych zmian. Te dotyczą głównie interakcji użytkowników PSN, między innymi blokowania niechcianych znajomych. Wprowadzono też dość ważne urozmaicenie, które przyda się rodzicom i ich pociechom korzystającym z blokady rodzicielskiej.

[AKTUALIZACJA]

Wielu użytkowników zgłasza, że po pobraniu patcha nie są w stanie korzystać z PS Store. W związku z tym rekomenduję wstrzymać się z pobraniem. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule.

[Dalsza część artykułu sprzed aktualizacji]

Aktualizacja PS4 9.00 – pełna lista zmian

  • Gracze mogą wyświetlać swoje trofea z PS5 w profilu PS4 i na liście trofeów.
  • Możliwość wyświetlania trofeów PS5 innych graczy na ich PS4.
  • Właściciele imprez mają teraz także możliwość rozwiązania imprezy bez konieczności usuwania poszczególnych graczy.
  • W Wiadomościach, jeśli jesteś właścicielem grupy, możesz ją teraz usunąć. Otwórz menu opcji, a następnie wybierz opcję [Usuń grupę]. Jeśli usuniesz grupę, zostanie ona usunięta dla wszystkich jej członków.
  • Teraz, gdy kogoś zablokujesz, możesz również opuścić grupę, w której jesteś jednocześnie tylko Ty i ta osoba. Nie opuścisz grup, w których są inni gracze.
  • Gdy dziecko poprosi o skorzystanie z funkcji komunikacyjnych w grze, jego rodzic lub opiekun otrzyma powiadomienie na PS4 i PlayStation App.

Co ciekawe, dziś wyszedł również update na PS5. Więcej na jego temat przeczytacie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się