Akademia Pana Kleksa na nowym zwiastunie. Polskie fantasy pełną gębą?

Akademia Pana Kleksa to nowe polskie fantasy? Zobaczcie zwiastun
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Kolejny zwiastun nowej wersji filmu Akademia Pana Kleksa daje konkretny wgląd w to, jak prezentować ma się nowa wersja kultowego świata.

Pan Kleks powraca i tym razem w jego postać wcieli się Tomasz Kot. Nowa wersja kultowego filmu opartego na równie kultowej książce Jana Brzechwy trafi do polskich kin już 5 stycznia 2024 roku. Chętni będą mogli wziąć udział w pokazach przedpremierowych, które startują już 25 grudnia 2023 roku. Znaczy, że w razie czego macie dobry prezent w postaci biletu do kina, o ile tylko uda Wam się na nie załapać.

W każdym razie to pierwszy tak konkretny materiał, który rzuca szersze spojrzenie na nowy film. Nie będę ukrywał, że daje to mocno fantasy i choć nadal kojarzy się z bajkami dla dzieci, ma zdecydowanie uwspółcześniony klimat. Na razie ciężko zgadywać, czy może dorównać legendzie, ale z pewnością twórcy mają sporo ciekawych pomysłów. I nieco kontrowersyjnych.

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka, ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co, jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze…

– czytamy w opisie zwiastuna filmu

W rolach głównych występują m.in.: Antonina Litwiniak, Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska, Daniel Walasek i Konrad Repiński.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie